'Ben Okuyorum, Dünyam Büyüyor'

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla 'Ben Okuyorum, Dünyam Büyüyor' isimli kitap okuma yarışması düzenledi.

PAYLAŞ

4 kitap ve 4 online sınav üzerinden gerçekleşen organizasyona ilkokul 2, 3 ve 4. sınıflar ile ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri katıldı. İkinci sınavı 13 Şubat Cumartesi günü yapılan yarışmada, 2 sınav daha olacak. 4 sınavın sonunda her sınıf düzeyinde ilk üçe giren öğrencilere bisiklet, kaykay, paten ve scooter hediye edileceği öğrenildi. 

Konuyla ilgili Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı yazılı açıklamada, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı edindirmek, okuduklarını anlama becerisi kazandırmak ve uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin evde iyi vakit geçirmelerini, farklı dünyaları keşfetmelerini sağlamak amacıyla Ben Okuyorum, Dünyam Büyüyor kitap okuma yarışması düzenlendi. 4 kitap ve 4 online sınavı olan yarışmaya öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Özel ve resmi tüm ilkokul 2, 3, 4. sınıflar ile ortaokul 5, 6, 7. sınıf öğrencilerinin katılabildikleri yarışmanın 2. sınavı 13 Şubat Cumartesi günü yapıldı. 2 sınavı daha olacak yarışmanın ödülleri 4 sınavın sonunda her sınıf düzeyinde ilk üçe giren öğrencilere verilecek. Ödül töreni 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda öğrencilerimize ulaştırılacaktır” dedi. 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN