BAYRAMDA BABADAĞ'DAN ATLAYAN ATLAYANA

Dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezlerinden biri olan Ölüdeniz'de, bayram dolayısıyla gökyüzü de hareketlendi. Bayramı, Fethiye ve Ölüdeniz'de geçirmeyi tercih eden tatilciler, Babadağ'dan paraşütle atlamadan yöreyi terk etmiyor. Yamaç paraşütüne olan bu ilginin artması ise Ölüdeniz semalarını renk cümbüşüne çeviriyor.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Gülyüz Yurdagül Sırt'ın haberine göre; Dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezlerinden biri olan Ölüdeniz’de, bayram dolayısıyla gökyüzü de hareketlendi. Bayram tatili için Fethiye ve Ölüdeniz’e gelen turistler, yamaç paraşütüne yoğun ilgi gösteriyorlar. Babadağ’dan Bayramın 2. Gününde de üst üste atlayışlar gerçekleşirken gökyüzünden izledikleri manzaranın keyfini yaşayan turistler, bu aktivitenin çok eğlenceli ve çok güvenli olduğunu belirtiyorlar.
GÜVENLİK MAKSİMUM DÜZEYDE
Tecrübeli pilot Kenan Tuncer ise atlayışların çok güvenli olduğunu vurgulayarak; “1700-1800 ve 1900 metre yükseklikte olmak üzere üç tane kalkış pistimiz var. Burada profesyonel pilotlar eşliğinde uçuşlar yapıyoruz. Uzun yıllar uçuşlar yapmış, deneyimli, THK tarafından belgeli pilotlarımız tarafından uçuşlar gerçekleştiriliyor. Pandemiden dolayı daha çok Türk müşterilerimiz var. Önceki aylarımıza nazaran bayram çok hareketli geçiyor şu an. Misafirlerimizin akıllarında yamaç paraşütüyle alakalı çok fazla ön yargı var. Bu ön yargılarını kırmak için çaba sarf ediyoruz. Herhangi bir tehlikesi yok. Bu işi yıllardır yapıyoruz. Güvenliği maksimum düzeyde tutuyoruz. Herkesin denemesini tavsiye ediyorum” dedi.
DOĞAYI GÖRÜNCE RAHATLIYORLAR
Ölüdeniz ve çevresindeki birçok aktiviteyi organize eden Deep Blue şirketinin sahibi Hakan Koral da yaptığı açıklamada “Bugünden itibaren yoğunluğumuz artmaya başladı. Yamaç paraşütü, tekne turu, safari turlarında baya bir artış oldu. Zorlu geçen bu dönemde hem yamaç paraşütlerimizle ilgili hem pandemiden dolayı gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını belirtmek istiyorum. Tüm misafirlerimizi bekliyoruz. Müşterilerimizdeki tedirginlik, buradaki doğayı gördükten sonra geçiyor. Büyükşehirdeki kalabalığı göreceklerini sanıyorlar belki burada da ama doğayı görünce daha da rahatladıklarını görüyoruz” dedi. 
GÜVENLİ VE TECRÜBELİ PİLOTLAR EŞLİĞİNDE ATLIYORLAR
Yamaç paraşütü ile ilgili tedirginlik yaşayan tatilcilere de bu sporun oldukça güvenli olduğu mesajını veren Koral; “Yamaç paraşütü çok güvenli ve tecrübeli pilotlar eşliğinde yapılan bir spor. Babadağ’ın da mevki olarak dünyadaki en güvenli yerlerinden biri olduğunun altını çizmek istiyorum. Kesinlikle korkulacak veya güvenlik açısından endişelenecek bir durum yok. 7’den 77’ye herkes rahatlıkla bu sporu yapabilir” diye konuştu. Babadağ’dan yamaç paraşütüyle atlayan Alp Devrim Koral ise “Buraya gelenlerin paraşütle atlamadan dönmeleri olmaz. Çocuklara, yaşıtlarıma yamaç paraşütünü tavsiye ediyorum. Çok eğlenceli ve manzarası çok güzel” dedi.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN