BAYRAM ÖNCESİ ÇOCUKLARIN BİSİKLET SEVİNCİ 

Fethiye'de Menteşeoğlu Mahallesi Muhtarlığı, örnek projesini sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda başlayan proje kapsamında, Mahalle Muhtarı Ramazan Küçük kendilerine teslim edilen atıl ve kullanılmayan bisikletleri tamir ettirip ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına hediye ediyor. Geçen ay 20 bisiklet hediye eden muhtarlık, hayırseverlerin kampanyaya destekleri sayesinde 15 bisiklet daha hediye etti. 

PAYLAŞ

Fethiye’de Menteşeoğlu Mahallesi Muhtarlığı, örnek projesini sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda başlayan proje kapsamında, Mahalle Muhtarı Ramazan Küçük kendilerine teslim edilen atıl ve kullanılmayan bisikletleri tamir ettirip; ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına hediye ediyor. Geçen ay 20 bisiklet hediye eden muhtarlık, hayırseverlerin kampanyaya destekleri sayesinde 15 bisiklet daha hediye etti. 

“Bisikletsiz Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında, mahalledeki maddi durumu iyi olmayan aileleri belirleyen Menteşeoğlu Mahallesi Muhtarı Ramazan Küçük; hayırseverlerden ve çocukları büyüyen ailelerden kullanmadıkları bisikletleri topladı. Tamir edilen 15 bisiklet, muhtarlık ofisi önünde düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi. Kurban Bayramı öncesi bisiklet sevinci yaşayan çocuklar, bisikletleri ile tur attılar.  

Menteşeoğlu Mahallesi 1. Azası Nuran Kaşlı yaptığı açıklamada, “İhtiyaç sahibi bir ailenin çocuğu, bizden bisiklet talebinde bulundu. Böylelikle projemiz ortaya çıkmış oldu. Hayırsever vatandaşların desteği ile kampanya daha da büyüdü. Yardımsever kişilere sosyal medya üzerinden ulaştık ve atıl durumdaki bisikletleri aldık ve gerekli tamiratlarını yaptırdık. Geçen ilk organizasyonumuzda 20 ihtiyaç sahibi ailemizin çocuğuna bisiklet hediye etmiştik. Bu etkinliğimizde ise 15 bisiklet hediye edildi. Bayram öncesi çocuklarımızın yaşadığı sevinç, hepimizi mutlu etti. Her şey çocuklarımızın yüzünün gülmesi adına. Halkımıza mutlu ve huzurlu bir bayram diliyorum” dedi. 


 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN