Başkan Öztürk, basın emekçileri ile kahvaltıda buluştu

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk basın çalışanları ile kahvaltıda buluştu. Kahvaltıya ev sahipliğini MADO kafe yaptı. Sohbet havasında geçen kahvaltıda projeler hakkında da konuşuldu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

Böyle bir organizasyonu aslında daha önce planladıklarını fakat yaşanılan olumsuz olaylar nedeni ile ertelemek zorunda kaldıklarını belirten AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Aslında çok önceden planlanmış bir kahvaltı organizasyonuydu, 24 Temmuzda gazetelerimizin bayramını yapmak istedik fakat arkasından yangın felaketleri, o günlerde ki yoğun tempo, sizlerinde sahada olması daha sonraki yangınların gelmesi sebebi ile burada kahvaltı yapmak olmazdı. Sizlerde sahadaydınız, bizlerle de zaman zaman orman yangınlarında dağda karşılaştığımız da oldu. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

BASIN EMEKÇİLERİNİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Basının sürekli sahada olduğuna ve verdiği emeğe teşekkür eden AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Fethiye’de ki basınımızla, sizlerle bir araya geldik. Bizi onurlandırdığınız için, davetimizi kabul ettiğiniz için hepine teşekkür ediyorum. Aslında çok önceden planlanmış bir kahvaltı organizasyonuydu, 24 Temmuzda gazetelerimizin bayramını yapmak istedik fakat arkasından yangın felaketleri, o günlerde ki yoğun tempo, sizlerinde sahada olması daha sonraki yangınların gelmesi sebebi ile burada kahvaltı yapmak olmazdı. Sizlerde sahadaydınız, bizlerle de zaman zaman orman yangınlarında dağda karşılaştığımız da oldu. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bizim faaliyetlerimizi doğru bir şekilde duyurmak adına yaptığınız bütün faaliyetleri, Fethiye’de yaşanan gelişmeleri, idari yaptıkları, belediyenin yaptıkları, bizlerin çalışmalarını doğru olarak çıkardığınız için hepinize ayrı-ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra daha sık bir araya geleceğiz, yakın zamanda 20 Eylül’de bizim 1. yıldönümümüz bitiyor umarım o zaman yine birlikte oluruz” şeklinde konuştu.

SPOR LİSESİNDEN SONRA SIRA OLİMPİK YÜZME HAVUZUNDA
Fethiye’ye kazandırılan spor lisesinin ardından olimpik yüzme havuzunun projeleri arasında olduğuna değinen Başkan Öztürk, “Genç ve spor il müdürlüğümüz tarafından bir rapor haline getirildi ve bakanlığımıza sunuldu bu talebimiz. Maliyeti yaklaşık 47 milyonluk bir tesis olacak olacak. Çalışmalarımız devam ediyor biz bununla ilgili Ankara’da ki ziyaretlerimiz de bakan yardımcımızla da İhsan beyle de bu görüşmeleri yaptık. Öncelikle okullarla ilgili bir çalışmamız vardı, spor lisesini biliyorsunuz hayata geçirdik ve öğrenci alacak duruma geldi. Arkasından hastane ile ilgili projemiz var yer tahsisini bitirmek üzereyiz. Sağlık bakanlığa ile orman bakanlığı arasında sonuçlanmak üzere her iki bakanımızla da bizzat görüştük bu konuda. Ardından tabi ki yüzme havuzu derken bazı arkadaşlarımız eğlence havuzu gibi düşünüyorlar sadece serinleme havuzu gibi düşünüyorlar ama bu hem eğitim alanı hem de yüzme açısından katkı sağlayacak bir tesis. Yaklaşık 47 milyon maliyetli bir tesis inşallah önümüzde ki günlerde 2022 programı almak üzere çalışma yürütüyorum, inşallah kısmet olur. Bizim dönemimizde bizim teşkilatımızın bu çalışma döneminde bunları başarırız diye düşünüyorum. Toki de kuralar çekilmişti cüzi miktarda aidat alınmıştı biliyorsunuz, onda bir sıkıntı yok. Sadece arsada ki düzenlemelerle ilgili başlangıçta bir kaza olmuştu o biraz gecikme yaptı. Fakat şuan sonuçlandı tahmin ediyorum önümüzde ki sezonda en fazla bir 5-6 ay içinde temeli atılır diye düşünüyorum. Son aşamaya gelindi” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN