BAŞKAN OTGÖZ 'TÜRK MİLLETİ YEDİ DÜVELE KARŞI DİK DURMUŞTUR'

PAYLAŞ


Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 30 Ağustos Zaferi'nin 98'inci yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Otgöz mesajında, Türk milletinin bağımsızlığına olan düşkünlüğüne vurgu yaparak, “Yüce Türk milleti şanlı tarihinden aldığı kahramanlığı ve vatan severliğiyle varlığına son vermek isteyen yedi düvele karşı dik durmuş ve eğer söz konusu vatan ise hiçbir engelin bağımsızlık yolunda kendini engelleyemeyeceğini göstermiştir” dedi.

Dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçen Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi tüm yurtta olduğu gibi Seydikemer ilçesinde de gururla kutlanıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun zaferi ile sonuçlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü dolayısıyla Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, kutlama mesajı yayımladı. 

30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98. Yılını kutlamanın haklı gurur ve sevincini yaşadıklarını ifade eden Başkan Otgöz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yüce Türk milleti şanlı tarihinden aldığı kahramanlığı ve vatan severliğiyle varlığına son vermek isteyen yedi düvele karşı dik durmuş ve eğer söz konusu vatan ise hiçbir engelin bağımsızlık yolunda kendini engelleyemeyeceğini göstermiştir.

Milletimiz türlü yokluğa, zorluğa ve imkansızlığa rağmen özgürlük mücadelesinden vazgeçmemiş, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, bayrağına ve vatanına canı pahasına sahip çıkmıştır. 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da milletimizin kesin zaferiyle sonuçlanan tarihinin dönüm noktalarındadır. Bu sayede Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. 30 Ağustos aynı zamanda Türk milletinin şerefli ecdadından aldığı vatan millet sevdası mirasının net bir tezahürüdür. 30 Ağustos Zaferi’nin 98'inci yıl dönümü  münasebetiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, onların yolundan azim ve kararlılıkla yürüyeceğimizi temin ediyorum. Allah mekanlarını cennet eylesin.”
 

Hülya Kulalı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN