BAŞKAN OTGÖZ, 'KURBAN BAYRAMINDA TEDBİRLERE UYULMALI'

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Otgöz, 'Bu bayramda, maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 ile ilgili tehdit geçmiş değil. Bundan dolayı tüm vatandaşlarımızın alınan tedbirlere uymasını önemle rica ediyorum' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Kurban Bayramı mesajında, Kovid19 salgınının insan sağlığını etkileyen tehdit olmaktan çıkmadığına dikkat çekerek, bayramda vatandaşların alınan tedbirlere uyması gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Yakup Otgöz, bayramların toplumsal birlikteliğin yaşandığı mübarek günler olduğunu dile getirerek, “Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. Küskün ve dargınları barıştıran, umutları canlandıran, tüm İslam âlemini kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlar, sosyal huzurumuzu da pekiştiren manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir.
Bayramlarımız, millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin ve aramızdaki bağları geliştirmenin de vesilesidir.
Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna bayram günleri kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Bu anlamda bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber yaşamalıyız.
Bizlere düşen görev; zenginiyle fakiriyle, yaşlısıyla genciyle bayramları gerçek manada değerlendirebilmek; Milletçe birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, sevinçte, kederde bir ve beraber olabilmenin yüce erdemine ulaşıldığı günler haline getirebilmektir.
Bu bayramda, maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan KOVİD19 ile ilgili tehdit geçmiş değil. Bundan dolayı tüm vatandaşlarımızın alınan tedbirlere uymasını önemle rica ediyorum. Kovid-19 salgınının devam ettiği şu günlerde gerek kurban keserken, gerek bayramlaşırken "TAMAM" diye ifade ettikleri "temizlik, maske ve mesafe" kurallarından asla taviz verilmemesi Milletçe el ele vererek büyük bir dayanışma örneği sergilediğimiz bu günler de geçecek ve sağlıklı, mutlu ve huzurlu güzel günlere kavuşacağız” dedi.
Bu duygu ve düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın ve Seydikemerli vatandaşlarımızın Kurban Bayramını tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN