Başkan Otgöz, 'Basın çağdaş hayatın vazgeçilmez unsurudur'

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Temmuz 1908 yılında basından sansürün kaldırıldığını hatırlatarak basının çağdaş hayatın vazgeçilmez unsurlarından birisi olduğunu belirtti. Tüm basın çalışanlarının Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutlayan Başkan Otgöz, bölgemizin tanıtımında basın mensuplarının önemli bir rol oynadığını vurguladı. 

PAYLAŞ

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Temmuz 1908 yılında basından sansürün kaldırıldığını hatırlatarak; basının çağdaş hayatın vazgeçilmez unsurlarından birisi olduğunu belirtti. Tüm basın çalışanlarının Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlayan Başkan Otgöz, bölgemizin tanıtımında basın mensuplarının önemli bir rol oynadığını vurguladı. 

 Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz yazılı açıklamasında, “Bilindiği üzere 24 Temmuz 1908 tarihi basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamıştır. Günümüzde ise artık basın, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olmuştur. Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir. Gerek ülkemizin gerekse Seydikemer’imizin her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilçemiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da siz değerli basın mensubu arkadaşlarımla birlikte yolumuza devam edeceğimiz inancındayım. Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, yerelden ulusala, tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar; sağlık, başarı ve esenlikler dilerim” dedi. 


 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN