Başkan Kökten'den can dostlar için örnek proje

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten Ölüdeniz için örnek projelere imza atıyor. Ölüdeniz'de yaşayan sokak hayvanları için kötü hava koşullarından etkilenmeyen özel mama kapları yaptıran Başkan Kökten, özel mama kaplarını Ölüdeniz'in sokaklarına tek tek yerleştirdi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, Ölüdeniz’de yaşayan sokak hayvanlarını unutmadı. Ölüdeniz için birçok proje hazırlayıp, hayata geçiren Başkan Kökten, bu seferde can dostlar için kolları sıvadı. Bölgedeki hayvan severler tarafından sokaklara bırakılan mamaların israf olduğunu gören Başkan Muhammet Kökten, özel mama evleri imal edip, Ölüdeniz’in sokaklarına tek tek yerleştirdi. Hem dekoratif görüntüsü, hem de kötü hava şartlarından etkilenmemesi ile ön plana çıkan mama kapları özellikle yağmurlu havalarda sokak hayvanlarının yardımına koşacak. Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten “Mama kaplarını Ölüdeniz’in belli başlı noktalarına yerleştirdik. Umarım o hayvanlarımıza bir faydamız olur” dedi.
 “UMARIM HAYVANLARIMIZA FAYDAMIZ OLUR”
Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten “Ölüdeniz’de belli başlı noktalara yöremizde yaşayan hayvansever arkadaşlarımız tarafından yemler bırakılıyor. Gördüğünüz gibi diğer plastik boru şeklindeki mamalıklar ve diğer mama kaplarında sıkıntılar yaşanıyor. Örneğin yağmur yağdığı zaman içine su girdiği için yem ve mamalar israf ve ziyan oluyor. Bizde bunun için Ölüdeniz’de bulunan boruları değiştirerek yerine mama evleri koyarak, mama israfını önleyip can dostlara daha güzel bir yaşam sunacağız. Mama evlerini kendimiz imal ettik. Yağmur suyundan etkilenmeyecek hayvan geldiği zaman yem alttan yediği zaman üzerine tekrar dökülecek şekilde tasarladık. Mama kaplarını Ölüdeniz’in belli başlı noktalarına yerleştirdik. Umarım o hayvanlarımıza bir faydamız olur” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN