Başkan Karaca’dan Yeni Talimat “Eski Oyunlar Teknolojinin Esiri Olmayacak”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın talimatıyla, Fethiye’deki okullar, parklar ve oyun alanları için Belediye trafik birimi harekete geçti.

Başkan Karaca'dan Yeni Talimat 'Eski Oyunlar Teknolojinin Esiri Olmayacak'
Kültür Sanat
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın talimatıyla, Fethiye’deki okullar, parklar ve oyun alanları için Belediye trafik birimi harekete geçti.

Haber Editörü: Gerçek Fethiye

Teknolojik gelişmeler nedeniyle, unutulmaya yüz tutmuş oyunlar yeniden hayat buluyor. Gelenek ve göreneklerin yaşatılması, eski oyunların genç nesle aktarılması için çalışma yapılmasını isteyen Başkan Karaca; “Sek sek, köşe kapmaca, yılan, kare, Yağ Satarım – Bal Satarım gibi oyunlar milli eğitim işbirliği ile okul bahçelerinde, parklarda ve oyun alanlarında çiziminin yapılması" talimatını verdi. Fethiye Belediyesi Trafik Birimi tarafından başlatılan çalışmalar ile oyun çizimleri devam ediyor. Birim sorumlusu Fikret Kaynak; “Teknolojik gelişmeler nedeniyle çocuklarımız eski oyunları unutmaya başladı. Başkanımız Alim Karaca’nın direktifleriyle tasarlanan oyunlar milli eğitim müdürlüğümüz ile işbirliği halinde okul bahçelerine çizilerek oyunların nasıl oynanacağı anlatılıyor. Öğrencilerimizin zevk aldığını görüyoruz. Okul bahçelerinin yanı sıra belediyemiz parklarında ve oyun alanlarında aynı tasarımlar çiziliyor. Farklı mahallelerde aynı çizimleri yapıyoruz. Talep eden okullar oluyor, iş programına göre o okullara da çizim yapıyoruz.”dedi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teşekkür eden öğrenciler oyunların zevkli olduğuna dikkat çekerek, “Bir nebze olsun teknolojinin esiri olmaktan kurtuluyoruz, arkadaşlarımızla birlikte ortak bir oyun oynayabiliyoruz. Teknolojinin gelişmesi bir bakıma iyi fakat insanı yalnızlaştırıyor. Belediye başkanımız Alim Karaca’ya minnettarız.”dediler.

Son Güncelleme: 07 Kasım 2019 12:05

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN