Başkan Karaca, projelerin yetişmesine çalışıyor

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Belediyesi'nin Büyükşehir belediyesi ve diğer kurumlarla işbirliği yaparak çalışma başlattığı projeleri yakından takip ediyor. Hemen her gün arazide çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanı Alim Karaca, kısıtlama süresince şantiyelerden ayrılmıyor. Başkan Karaca, 'Projelerin tamamlanması için verdiğimiz süre içerisinde sonuç alacağız. Hemen her gün çalışmaları yerinde takip ediyorum. Sezona kadar tüm projelerde hedeflenen çalışmalar yerine getirilecek' dedi. 

PAYLAŞ

Fethiye’de sahil bandı, Bahriye Üçok Parkı, Pazaryeri mahallesi Güneş enerji panelli kapalı pazaryeri, Çalış Sahil Bandı projeleriyle, Ölüdeniz Caddesi, Ovacık, Hisarönü ve AVM çevrelerindeki altyapı çalışmalarını hemen her gün yerinde takip eden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, bu projelerin turizm sezonuna yetişmesi için birim müdürleriyle beraber çaba sarf ediyor. Sahil bandındaki havai hat projesinin tamamlandığını, çok küçük ayrıntıların kaldığını anlatan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, diğer projeleri de verdiğimiz tarihlere yetiştireceğiz” dedi. Başkan Karaca, “ Daha önce vermiş olduğumuz tarihlerde mesela sahil bandı ile ilgili biliyorsunuz ki bütün hava hatları yerin altına alınıyor. Lokal bölgelerde kanalizasyon ve içme suyu ile ilgili alt yapı yatırımları bitti. 15 Nisanda da ana arter sahil bandı yolumuzun parke döşemesi bitti. Sadece AYDEM’in aydınlatmalar ile ilgili montajları devam ediyor. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü de yerine getiriyoruz. Çalış bölgesinde büyük bir yatırım yapıyoruz. 8 milyonluk bir yatırım bu. Orası da bayram sonu ayın 17 bitiş tarihiydi ama 17’sinde o bölgedeki taş döşemesini bitiriyoruz ve peyzaja geçiyoruz. Fethiyemizde halkımız için gerçekten büyük bir projeydi bu, o bölgedeki turizm paydaşlarımıza da büyük bir katkı sağlayacak. Aynı zamanda bölgede yaşayan vatandaşlarımızın da çok rahatlıkla gidip aileleriyle birlikte gününü geçirebilecekleri güzel bir projeydi, onu da zamanında hayata geçiriyoruz” dedi. 
BAHA ŞIKMAN VE ÖLÜDENİZ CADDELERİ
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Bahaşıkman Caddesindeki bütün alt yapıları bitirdik. Ölüdeniz caddesinde sadece yağmur su gideri ve yağmur su drenajı yapıyoruz çünkü oradaki restoranları ve dükkanları sular basıyordu. Esnaf çok mağdur bir durumdaydı onu da kökten çözüyoruz” diye konuştu. Başkan Karaca, “ AYDEM bu bölgede bütün çalışmalarını bitirdi. İçme suyu ve kanalizasyon ile ilgili ciddi bir çalışma yapıyoruz. O bölgedeki 400 metrelik içme suyu hattını da değiştirdik. Biz BSK ve sıcak asfalt firmasıyla yer teslimini yaptık. Önümüzdeki hafta da BSK ve sıcak asfalt çalışmaları devam edecek. Haziran’ın 15 itibariyle de orayı bitirmek istiyoruz. Yine vatandaşımıza vermiş olduğumuz Ovacık bölgesi için söz vardı. Bayrama kadar yetiştireceğimize dair söz vermiştik dün itibariyle başladık 1 kilometreye yakın asfaltını döktük. Pandemi doğrultusunda yayınlanan genelge nedeni ile bazı personellerimiz çalışmıyor. Bu sorunu da çözdük yarından itibaren Ovacık bölgesindeki asfaltı döküyoruz ve verdiğimiz sözü de bayrama kadar yerine getireceğiz. Hisar Caddesi ve barlar sokağı ile ilgili çalışmalarımıza da başladık. Haziran 15’e kadarda biz vermiş olduğumuz bütün vaatleri yerine getirmek istiyoruz ve emin adımlarla da gidiyoruz. Bahriye Üçok Parkımızda son aşamaya geldi. Yüzde 85’i bitmiş durumda 10 gün sonra parkımız bitecek. Burayı da bölge halkının hizmetine sunacağız. Bu bölgede yaşayan bütün vatandaşlarımıza, bu yapılan hizmetlerin onlar adına yapıldığını ve göstermiş oldukları sabırlarından dolayı da kendilerine çok teşekkür ediyorum. Fethiye Belediyesi tüm birimleriyle önümüzdeki hafta gerçekleşecek 9 günlük resmi bayram tatilinde, bizler vatandaşların hizmetinde olacağız” ifadelerine yer verdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN