Başkan Karaca, 'Günü kurtaran bir politik anlayışla belediye başkanlığı yapmak istemiyorum'

FETOB 12. Olağan genel kurulunda konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye'nin sorunlarını ve gerçekleşen yatırımlara gelen tepkiler hakkında konuştu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Belediye sınırları içerisindeki alt ve üst yapı çalışmalarıyla Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yapılan çalışmaların neden aynı anda başlandığını açıklayan Başkan Karaca, Fethiye’nin imar ve içme suyu sorunları hakkında da bilgiler verdi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Yapılan yatırımlara gelen tepkileri belediye Başkanı olarak göğüslemeye hazırım” dedi. 

FETHİYEMİZ İÇİN BİRLİK OLABİLİYORUZ
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Fethiye’de birlik ve beraberlik içinde uyumla çalışıyoruz. Gittiğim yerlerde bunu ifade ettiğim zaman arkadaşlar uyum içinde çalıştığımıza inanmıyorlar. 2.5 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Sorun yaşadığım hiçbir kurum amiri yok. Biz Fethiye’miz için hep beraber olabiliyoruz.  Bizler kendi koltuğumuzu koruyabilmek için görev almıyoruz. Biz Fethiye’mizin ortak sorunlarını biliyoruz ve bu sorunları hep beraber çözmek istiyoruz. Sorunları sizlerde biliyorsunuz. Körfez ve tersane sorununu sayın bakanımıza ve ilgili kurumlara ilettik.” Dedi.   

FETHİYE’NİN CİDDİ İMAR SORUNU VAR
Başkan Alim Karaca Fethiye’nin imar sorunu hakkında, “Bölgemizde ciddi bir imar sorunu var. Geçmişten gelen ve bizim dönemimizde de o kadar katı kurallar uygulamamıza rağmen maalesef önüne geçemiyoruz. Bizler bölgemizde koruma amaçlı ve bütüncül imar planı yapmak zorundayız. Çevre Şehircilik Bakanlığı ile birlikte bu sorunu çözmeliyiz. Günü kurtaran bir politik anlayış içerinde belediye başkanlığı yapmak istemiyorum.” diye konuştu. 

BÜTÜN TEPKİLERİ GÖĞÜSLEMEYE HAZIRIM
Başkan Karaca, “Fethiye’nin ortak sorunu altyapı sorunuydu. Hiçbir belediye başkanının cesaret edemeyeceği büyük yatırımlara girdik. Elbette tepkiler alıyoruz. Fethiye Belediye Başkanı olarak bütün tepkileri göğüslemeye hazırım. Turizm bölgesi olan bir yerde altyapı olmadığını düşünebiliyor musunuz? Altyapı sorunlarını gidermek için çalışmalar yaparak, Ölüdeniz ’deki arıtmayı hep beraber açtık. Belcekız’daki otellerimizin su bağlantılarını yaptırdık. Su depolarını faaliyete aldık. Hisarönü bölgesinde de yüzde 80 altyapı çalışmaları bitmiş durumda. Altyapı projesi 24 aylık bir proje. Bu proje bitince turizm kalitesi de artacaktır” ifadelerini kullandı. 

YATIRIMLARI FETHİYE’YE KULLANDIRMAK İÇİN UĞRAŞIYORUZ
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Fethiye’deki çalışmaların neden aynı anda başladığı sorusunu,  “Fethiye merkezde AYDEM ile yaptığımız büyük yatırımlar var. Vatandaşlarımız bize sık sık söylüyor; Neden her yere aynı anda girdiniz? diye.  AYDEM yıllık bir bütçe ayırıyor. 40 milyon bir yıl ve 80 milyonu önümüzdeki yıl kullanmak şartı ile büyük bir yatırım yapılıyor. Cumhuriyet tarihinde AYDEM toplamda 120 milyonluk dev bir yatırımı Fethiye’ye yapıyor. Biz bu yatırımları Fethiye’ye kullandırmak için aynı anda çalışmalara başladık” diyerek ifade etti.  

FETHİYE’NİN İÇME SUYU SIKINTISINI ÇÖZECEĞİZ
Başkan Karaca, son zamanlarda yaşanan su kesintileri hakkında, “Muğla Büyükşehir ile uyumlu çalışarak 350 milyonluk bir yatırımı garantilemiş durumdayız. Son 1 haftadır bölgemizde ciddi içme suyu sıkıntısı yaşıyoruz. Bu sorunu çözebilmek için yetkili kurumlarla bir toplantı yaptık. Tam 2.5 Milyarlık büyük bir yatırım önümüzdeki günlerde Muğla’nın 13 ilçesinde faaliyete geçecek. Bu yatırımı faaliyete geçirebildiğimiz takdirde Muğla’nın genel altyapı sorununu çözeceğiz” dedi.


 

Onur Çadır

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN