Başkan Karaca, geleneği bozmadı

21'nci Ölüdeniz uluslararası hava oyunları festivalinde geleneği bozmayan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Babadağ'dan tandem atlayış gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi -

DÜNYANIN EN GÜZEL PİSTİNE SAHİBİZ
Babadağ yamaç paraşütü pistinin dünyanın en güzel pisti olduğun altını çizen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Sizlerde görüyorsunuz dünyanın en güzel pistinden biraz sonra atlayış gerçekleştireceğiz. Ve ben yıllardır uçuyorum zaten. Burada çok profesyonel pilotlarımızla birlikte uçuyoruz ve hiçbir problem yaşamıyoruz. Buraya gelen misafirlerimize de burada ki eğitmen arkadaşlarımıza mutlaka ve mutlaka onların söylemlerine uymalarını istiyoruz. Ters bir rüzgar olduğu zaman kendilerine uçmamalarını tavsiye ediyoruz. Onun akabinde bu pistte şuana kadar bir problem yaşanmadı özellikle bu yıl bu bölgede bir problem yaşandığını görmedim. Bizler Ekim sonu itibari ile bu festivali burada gerçekleştiriyoruz. Amacımız burada ki yavaşlayan biten turizmi tekrar canlandırabilmek adına Ekim ayı sonu itibar ile burada gerçekleştiriyoruz. Amacımız bölge turizmine katkı sunmak aynı zamanda da Fethiye’mizi sadece ülke civarında değil uluslararası alanda da tanıtımını sağlayabilmek adına bunu yapıyoruz. Bu yıl açılışı yapılan bu tesisler dünyanın en prestijli bana göre dünyanın en iyi tesisi şuan itibari ile. 1200, 1700 ve 1900 olmak üzere 3 tane pisti var ve dünyanın en güzel pistini burada Ticaret Odası yönetiminin daha önceki girişimleri neticesinde KIRTUR firması buraya bu hale getirdi. İnanın ki önümüzde ki günler de bizleri de bu güzel tesiste hep beraber yetkili kurumlarla ve Fethiye belediyesinin öncülüğünde yapılacak olan festival dünya da 1 numara olma yönünde hızlı bir şekilde ilerliyoruz önümüzde ki yıl çok görkemli bir festival düşünüyoruz. Hazırlıklarına bu yıldan itibaren başlıyoruz ve dünyanın 1 numarası yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Önümüzde ki Ekim ayında şimdiden dünyanın her tarafında bu yamaç paraşütüne ilgi gösteren bütün misafirlerimizin şimdiden rezervasyonlarını yaptırmalarını talep ediyorum. Çünkü bu bölgede yer kalmayacak ve dünyanın en büyük organizasyonunu burada yapacağız” dedi.

PİLOTLARIMIZ SON DERECE PROFESYONEL 
Atlayışı gerçekleştiren pilotların son derece profesyonel olduğunu belirten Başkan Karaca, “Burada ki yetkililere uyduktan sonra ve tandem pilotlarla uçtuktan sonra hiçbir problem yok. Çünkü pilotlarımızın hepsi çok profesyonel ve onlarla ilgili bir problem yaşamıyoruz. Ben Ölüdenizin bu güzelliğini bu dünyanın en güzel coğrafyasını havadan izlemek bana büyük bir keyif veriyor. Her yıl atladığım gibi biraz sonra yine atlayacağım o güzelliği paraşütle beraber pilot arkadaşımızla birlikte hep beraber bu güzelliği yaşayacağız” şeklinde konuştu. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN