Başkan Karaca, 'FRT TV, EMITT'te Sesimiz Oldu'

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, SED Medya bünyesinde bulunan FRT TV'de önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan 'Farkındayız' programının konuğu oldu. Hem program çekimi hem de SED Medyayı ziyarette bulunan Başkan Alim Karaca, SED Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener'e gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Fethiye'nin Ölüdeniz Mahallesi Hisarönü ve Ovacık Mevkileri'ne arıtma tesisi yapılması noktasında ihalenin yapıldığını, firmanın belirlendiğini, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un imzasıyla çalışmalarının başlayacağının altını çizen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 'Bakan beyin mutlaka ama mutlaka turizm sezonundan önce bu ihale dosyasını onaylaması gerekiyor' dedi.

PAYLAŞ

SED Medya bünyesinde bulunan FRT TV’de önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan ‘Farkındayız’ programının konuğu olan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, SED Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener, SED  Medya Genel Müdürü Sıdıka Kölemen’i de ziyaret etti. Ziyarette Fethiye’nin sorunları ve gündemi konuşuldu. Başkan Alim Karaca, Fethiye’nin sorunlarının çözümü için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti.
Bölgenin tek televizyon kanalı FRT TV’ye, İstanbul EMITT fuarında göstermiş olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür eden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Yeni kurulan bir medya. Konusunda çok uzman kişilerden oluşan bir medya. Bugün hem bir ziyaret hem de program amacıyla buradayız. Ben kendilerine özellikle 10 aylık belediye başkanlığımız sürecinde tarafsız bir şekilde bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı SED Medya Grubuna çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda EMITT Fuarında hep beraberdik. Orada da bölgemiz için vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Fuarda 4 gün boyunca Fethiye’nin tanıtımı için dünyanın en prestijli fuarlarından olan EMITT fuarlarına katılmıştık. Bölgemizin tek televizyon kanalı olan FRT TV olarak siz oradaydınız. Orada bizim sesimiz oldunuz. EMITT'te Fethiye’nin tanıtımını Fethiye’de yaşayan vatandaşlarımıza ulaştırma konusunda çok büyük destek vermiştiniz. Ben ondan dolayı da çok teşekkür ediyorum” dedi.
Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi Hisarönü ve Ovacık Mevkileri’ne arıtma tesisi yapılması noktasında ihalenin yapıldığını, firmanın belirlendiğini, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un imzasıyla çalışmalarının başlayacağının altını çizen Başkan Karaca, “Ovacık’ta ciddi anlamda bir problem var. Ölüdeniz arıtması ile ilgili de bir problem vardı. 5 yıl boyunca biz Ölüdeniz Muhtarımızla birlikte büyük bir mücadele vermiştik. Dönemimizin Milletvekili Hasan Özyer’in ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin de katkılarıyla MUSKİ tarafından çok modern bir arıtma tesisi yapıldı. Ölüdeniz’deki problem bitti. Ama Ovacık ve Hisarönü’yle ilgili çalışma yapılması gerekiyor. Bunun da ihalesi yapıldı. Hiç itiraz yok. Firma da belli ama şu an itibariyle bakan beyin imzasına kalmış durumda. Bakan Bey imzaladığı anda o bölgeyle ilgili çalışma başlayacak. Ama Bakan beyin mutlaka ama mutlaka turizm sezonundan önce bu ihale dosyasını onaylaması gerekiyor” diye konuştu. 
Göcek Tüneli ile ilgili soruya Başkan Karaca, “Göcek Tünelini kullanmıyorum dersem olmaz. Bazen kullanıyoruz, bazen de üst yoldan gidiyoruz. Dünyanın en pahalı tünellerinden bir tanesi. Gerçekten 9 lira müthiş bir rakam araç için. Bizler önümüzdeki günlerde Vali hanımı da ziyaret edeceğiz. Gerektiği takdirde bakanlığın Çevre ve Şehircilik İL Müdürlüğü ve Orman İl Müdürlüğü ile diyalog kurarak üst yolun genişletilmesiyle ilgili Fethiye Belediyesi olarak talebimiz olacak. Bizim bölgemizde kalan kısmı bize versinler. Biz genişletelim en azından buradaki acenteci arkadaşlarımız, normal vatandaşlarımızı da düşünüyorum ama acenteci arkadaşlarımız günde 8-10 defa havalimanına sefer atıyorlar ve müthiş paralar ödüyorlar. Bunları rahatlatabilmek adına üst yolu bize tahsis ederlerse biz bu yolun genişletilmesiyle ilgili çalışma başlatacağız belediye olarak” ifadelerini kullandı. 
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ziyaretleri nedeniyle teşekkür eden SED Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener de, “Özlediğimiz bir yönetimi görüyoruz. Basına karşı başkanımızın çok ilgili ve alakası var. Sağ olsun hiçbir açıklamalardan çekinmiyor. Yerel basını her türlü kullanıyor. Biraz öncede söylediği gibi güzel icraatları olacak. Fethiye’nin en büyük sorunu trafik sorunu. Trafik sorunuyla ilgili yakın zamanda güzel bir çalışma olacağını söyledi. Bu anlamda 2020 yılı Fethiye’de belediye anlamında değişikliklerin olabileceği bir zamanın olacağını düşünüyoruz. Sağ olsun kendisi yine sohbetlerimizde de hep söylüyor. Saat mefhumu olmadan çalışan bir başkanımız. Başarılar diliyoruz. Burası Fethiye’nin bölgenin televizyonu. Biz elimizden geldiği kadar kendileri istediği müddetçe yaptıklarını yapacaklarını anlatmak için bu televizyonun onlara kapısı hep açık” diye konuştu. 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN