Başkan Çoban, 'İktidara yürüyen İYİ Parti'ye iftira atılmasın'

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan'ın Beyaz TV'de katıldığı bir programda kullandığı, 'İYİ Parti malum olduğu üzere kasetlerle, kongrelerle MHP'yi dizayn etmeyi başaramayan, FETÖ'nün kurduğu bir partidir.' sözlerine karşılık, İYİ Parti Fethiye İlçe teşkilatı da suç duyurunda bulundu. İYİ Partiye iftira atıldığını belirten İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, 'Hem yerelde hem genelde, kararlı adımlarla iktidara yürüyen İYİ Parti'ye iftira atılmasın! AKP'nin tahtını sallayan, saltanatını sarsan, ülkemizdeki siyasi dengeleri alt üst eden Cesurlar Hareketi'ne saldırılar olmasın!' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

İKTİDARA YÜRÜYEN İYİ PARTİ’YE İFTİRA ATILMASIN!
AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan'ın yapmış olduğu açıklamalar üzerine İYİ Partiye iftira atılması yönünde vurgu yapan İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “Gün geçmiyor ki; Hem yerelde hem genelde, kararlı adımlarla iktidara yürüyen İYİ Parti’ye iftira atılmasın!
Gün geçmiyor ki; AKP’nin tahtını sallayan, saltanatını sarsan, ülkemizdeki siyasi dengeleri alt üst eden Cesurlar Hareketi’ne saldırılar olmasın! İktidar partisini her geçen gün gerileten, 20 yıllık hükümranlığına son vermek için alanlarda, sahalarda fırtına gibi esen ve kısa sürede milletimizin umudu olan partimizin önünü kesebilmek için olmadık kumpaslar kurulmasın, akla hayale gelmedik komplolar yapılmasın! İşte İYİ Parti Fethiye İlçe Teşkilatı olarak, bugün burada, abuk sabuk iftiradan medet uman AKP’li bir ‘Meczup Vekil’e, haddini hukuk yoluyla bildirmek, dersini yüce Türk mahkemeleri önünde vermek için toplanmış bulunuyoruz. Bu densizin, bu hadsizin adı AKP Denizli Milletvekili Cahit Özkan. Bu meczup vekil, ‘İYİ Parti’yi hain FETÖ kurdurdu’ iftirasını attı ve 
partimize hakaret edip ayrımcılık yaparak, halkı kin ve düşmanlığa sevk etti” şeklinde konuştu. 

İSPATLAMAZSAN MÜFTERİSİN!
Atılan iftiraların ispatlanmasını istene Başkan Çoban, “Ben şimdi buradan bu iftiranın sahibi, vekil demeye bin şahit isteyen şahsa, soruyorum: Müdde-i iddiasını ispatla mükelleftir. İşte adaletin kapısındayız, işte hukukun kapısındayız ve az sonra, ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Fethiye'den de senin hakkında suç duyurularında bulunacağız. Hadi ispatla bakalım! İspatlayamazsan eğer, senin iflah olmaz bir müfteri olduğunu cümle aleme ilan edeceğimizi bilmiş ol. Şimdiden de kendini hukukun keseceği cezalara hazırla! Çünkü araştırdık, soruşturduk, bir de baktık ki, meğer sen bu iftirayı atarken aynaya bakmışsın! Ve meğer sen, FETÖ’ye yardım ve yataklıkla geçirdiğin siyasi ömrünün cemaatçi defolarından kurtulmak için çırpınıyor, aklanabilmek için de suç bastırıyormuşsun!
Biliyor musun senin bu ucuz numaranı ne biz yeriz, ne de feraset sahibi milletimiz yutar. Zira herkes bilir ki; Psikolojideki savunma mekanizmalarından biri ‘yansıtma’dır.  Kişi kendinde olan bir olumsuzluğu ya da işlediği herhangi bir suçu, karşısındakine atfederek ‘sözde aklanma’ yolunu seçermiş! Tıpkı yıllar yılı biat ettiğin eli kanlı cemaatin neredeyse kitabını yazan senin yaptığın gibi” ifadelerini kullandı. 

FETÖCÜ’NÜN TİLLAHI KENDİSİ!
Cahit Özkan’ın kim olduğuna değinen İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “Kıymetli Dostlar; İşte her türlü engellemelere, kurulan siyasi pusulara, çıkartılan çirkin iftiralara rağmen, Milletimizin teveccühüyle var olmuş İYİ Parti’ye dil uzatma cüretini gösteren bu müfteri Cahit Özkan kimmiş biliyor musunuz? Hem vallahi, hem billahi FETÖ’cünün ‘tillahı’ asıl kendisiymiş! Üstelik bunu biz demiyoruz. Bu iftirasından sonra ortaya saçılan ve şu anda da sosyal medyada ‘trend topik’ olan ibretlik video kasetleri diyor. İşte bunlardan birinde de şu anda Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı olan partinin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye şöyle çemkiriyor: ‘Cemaat bir terör örgütü değildir. Bu iddia Devlet Bahçeli’nin hezeyanıdır!’ ‘İnsan beşer şaşar’ derler, doğrudur da ama bu kadar da şaşılmaz be hey şaşkın Cahit Özkan! Şunu kafana iyi sok! İYİ Parti gümbür gümbür geliyor ve görüyoruz ki hepinizde korku dağları sardı. Korkmayın! İYİ Parti bu ülkeye sadece ve sadece ‘iyilik’ getirecek.
Senin gibi ‘kötülük’ peşinde koşanlar da işte bugün olduğu gibi hukuk önünde adalete tek tek “hesap” verecek, yaptıklarının da ‘bedelini’ mutlaka ödeyecek!” dedi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN