Başkan Çıralı'dan bölge halkına çağrı: 'Yerel esnaftan alış-veriş yapın'

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, pandeminin etkisini arttırması nedeniyle alınan yeni tedbirlerle ekonomik açıdan zor bir dönemden geçen yerel işletmelere destek vermek için bölge halkına, yerel esnaftan alışveriş yapılması çağrısı yaptı.

PAYLAŞ

Pandemi sürecinin sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte küçük yerel işletmelerin, yerel esnafın derinden etkilediğini belirten FTSO Başkanı Osman Çıralı, giderek büyüyen bu sorundan yerel esnafın, çalışanları ve aileleriyle birlikte düşünüldüğünde toplumun geniş bir kesimini etkilediğine dikkat çekti. Yerel ekonominin temeli olan küçük işletmelere sahip çıkmanın tam zamanı olduğunu ifade eden Osman Çıralı, bu yolla bölge olarak pandemi sürecinden çok daha güçlü çıkabileceğini kaydetti. Fethiye ve Seydikemer bölgesinin her zaman olduğu gibi bu zorlu dönemi birbirine destek olarak aşmasının önemine değinen FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı şunları söyledi: 
“Bugüne kadar eşi benzeri olmayan zor bir süreçten geçiyoruz. Fethiye ve Seydikemer olarak bu zorlu günleri kenetlenerek, birbirimize destek olarak aşabiliriz. Değerli halkımızdan ricamız, bu zor dönemde yerel esnafımızdan alışveriş yaparak, işletme sahiplerine, çalışanlarına ve onlarında ailesiyle birlikte toplumumuzun geniş bir kesimine birlikte sahip çıkmamız. Bu dönemde mahalle bakkalından, yerel işletmelerden, esnaftan alış yaparak, yerel ekonomimizin çarklarının dönmesine katkı yapabiliriz. Yerel ekonomimiz güçlü olursa, bölge halkımıza bu istihdam, iş-aş olarak bize geri dönecek,  sosyal olumsuzlukları da ortadan kaldıracaktır. Oda olarak her zaman olduğu gibi bu süreçte biz de yerel işletmelerimizden alışveriş yapıyor, başta üyelerimiz olmak üzere küçük işletmelere destek vermeye özen gösteriyoruz. Bu sayede üretim ve ticaretteki gücümüzü muhafaza ederek, bir an önce geri kalmasını umut ettiğimiz pandemi sürecini en az hasarla atlatacağımıza inanıyoruz. Yüksek refah seviyesinin yerelden başladığını unutmayarak, pandemi sürecini güçlü yerel ekonomimizle geride bırakıp bölgemizin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sunmayı sürdürmek istiyoruz. Bu bağlamda tüm halkımızı duyarlı olmaya ve yerel esnafımızdan alışveriş yaparak yerel ekonomimize destek vermeye davet ediyoruz.”   
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN