Başhekim Okulu'dan sağlık çalışanlarına kırmızı karanfiller

14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Okulu, başta doktorlar olmak üzere sağlık çalışanlarına kırmızı karanfiller dağıttı. Tüm dünyada ve ülkemizde de etkili olan korona virüs salgınında Fethiye Devlet Hastanesi de yoğun bir mesai harcıyor. Fethiye Devlet Hastanesi doktorları ile sağlık çalışanları bu süreçte canla başla hizmet verirken, Başhekim Yavuz Okulu'da tüm çalışanlarına kırmızı karanfiller dağıttı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Okulu, başta doktorlar olmak üzere sağlık çalışanlarına kırmızı karanfiller dağıttı. Başhekim Yavuz okulu beraberinde Hastane Müdürü Bilal Bildirici, Başhemşire Fatma Ebru Yılmaz ile birlikte Fethiye Devlet Hastanesi Acil Servisinden itibaren, pandemi servisi ile tüm hastane servislerinde bugün görev yapan doktor ve sağlık çalışanlarına bayramlarını kutlayıp, kırmızı karanfiller sundular. Başhekim Yavuz Okulu, tüm doktorların ve sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlayıp, korona virüs salgınına karşı tedbirleri hatırlatıp, uyarılarda bulundu.  

Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Okulu, “Tıp bayramı münasebeti ile arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Kendi bayramında çalışan meslek gruplarından biriside sağlık grubu oluyor. Hayatlarını riske atarak çalışıyorlar. Tulumlar içinde zor şartlar altında çalışıyorlar. Kendi ailelerinden hatta çocuklarından fedakârlık ediyorlar. Tabi bu fedakârlığın karşılığını halkımız sevgisi ile gösteriyor. Halkımızdan isteğimiz bu pandemi döneminde dikkat etmeleri. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları çok önemli. Bu kurallar basit gibi gözükse de hayat kurtarıyor. Sağlık çalışanlarımızın kendini yalnız hissetmemeleri için karanfil dağıttık. Aşılamadan sonra halkımızda özgüven artışı oldu. Aşı olsalar bile dikkat etmeleri gerekiyor. Virüsü kapan kişi etki göstermese de, bulaştırdığı kişide etkisi farklı olabiliyor. Biz aşılıyız bir şey olmaz düşüncesiyle hareket edilmemeli. Kırmız alana geçmemek içinde tedbirli olmalıyız” diye konuştu. 
 

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN