Başarılı Öğrenciler Altınla Ödüllendirildi

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında yapılan LGS ve YKS sonucuna göre Muğla ve Fethiye'de ilk sıraları alan öğrenciler, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından altın ve başarı belgeleriyle ödüllendirildi. Fethiye, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Muğla'da hem LGS hem de YKS'de birincilikleri elde etti. Kaymakam Eyüp Fırat, öğrencileri, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik edip, 'Sizlerle gurur duyuyoruz. Başarılarınızın devamını diliyorum' ifadelerini kullandı. 

PAYLAŞ

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında yapılan LGS ve YKS sonucuna göre Muğla ve Fethiye’de ilk sıraları alan öğrenciler, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından altın ve başarı belgeleriyle ödüllendirildi. Fethiye, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Muğla’da hem LGS hem de YKS’de birincilikleri elde etti. Kaymakam Eyüp Fırat, öğrencileri, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik edip, “Sizlerle gurur duyuyoruz. Başarılarınızın devamını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında yapılan sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav (LGS) sonucuna göre ilçe başarı sıralamasında ilk 10’da yer alan Fethiyeli öğrenciler ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) de Türkiye sıralamasında ilk 1000’de yer alan öğrenciler, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından başarı belgesi, altın ve kitapla ödüllendirildiler. Ödül törenine Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, okul müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. LGS sonucuna göre ilk 10’da yer alan Özel Fethiye Ortaokulu’ndan Ahmet Erkan 1. aynı okuldan Nihan Dilay Boz 2. ve Ilgın Yağcı da 3. oldu. Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu’ndan Hatice Kübra Tekin 4. Özel Fethiye Ata Ortaokulu’ndan Kuzey Şahin 5. Özel Fethiye Hatem Ortaokulu’ndan Kaan Nadi Akdenizli 6. Fethiye Gazi Ortaokulu’ndan Melike Karataş 7. Fethiye Merkez Atatürk Ortaokulu’ndan Hatice Beyza Kuşçu 8. aynı okuldan Ahmet Tahsin Cüceoğlu 9. Ve Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu’ndan Uğur Ali Öğmen 10. sırada Kaymakam Eyüp Fırat tarafından ödüllendirildiler. 

Öğrenciler ve ailelerinin yanı sıra okul müdürlerinin de büyük mutluluk duyduğu törende YKS’de Sözel alanda Türkiye 107.si ve Muğla 1.si olan Özel Fethiye Akademi Anadolu Lisesi’nden Hayrettin Akgüç, Eşit Ağırlık alanında Türkiye 145.si ve Muğla İl 1.si Ömer Özyer Anadolu Lisesi’nden Müge Naz Sayın, Yabancı Dil alanında Türkiye 297.si ve Muğla 1.si Fethiye Belediye Fen Lisesi öğrencisi Evren Süloğlu, Sözel alanda Türkiye 258.si Muğla 2.si Belediye Fen Lisesi’nden Hakan Şahbudak, Sayısal alanda Türkiye 729.su Muğla 2.si Belediye Fen Lisesi’nden Merve Aylin Kızılata, Sözel alanda Türkiye 978.si Muğla 4.sü Fethiye Anadolu Lisesi’nden Şeyda Oruç, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından tebrik edilip ödüllendirildiler. 

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat yaptığı açıklamada, “Sınavlarda elde ettiğimiz başarılardan dolayı gurur duyduk. Öğrencilerimize, ailelerine, öğretmenlerine ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Tayin olmadan önce de Fethiye ve Muğla’nın eğitimde başarılı olduğunu biliyordum. Bunu bire bir görmek beni ayrıca mutlu etti. Eğitim bir bütündür. Eğitimde en önemli sac ayağı ailedir. Asıl tebriki anne ve babalar hak ediyor. Öğrenci arkadaşlarıma da başarılar diliyorum” dedi. 

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya açıklamasında, “Öğrencilerimizin başarılarını tebrik ediyorum. Ailelerine, öğretmenlerine, mülki amirlerimize ve Milli Eğitim personelimize teşekkür ediyorum. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda birinci, ikinci ve üçüncü 12 öğrenciden 6’sınn ilçemizden çıkması bizleri ayrıca gururlandırdı” şeklinde ifadeler kullandı. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN