Atatürk anısına 10 Kasım kitap sergisi açıldı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83'üncü yıl dönümü dolayısıyla FETAV ve Fethiye Sahaf Kitapevi birlikteliği ile Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi önünde Atatürk anısına kitap sergisi düzenlendi.

PAYLAŞ
Atatürk anısına 10 Kasım kitap sergisi açıldı
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83’üncü yıl dönümü dolayısıyla FETAV ve Fethiye Sahaf Kitapevi birlikteliği ile Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi önünde Atatürk anısına kitap sergisi düzenlendi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

FETAV ve Fethiye Sahaf Kitapevi birlikteliği ile Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi önünde Atatürk anısına kitap sergisi açtı. 
Sergide Mustafa Kemal Atatürk ile alakalı farklı yayın evleri tarafından çıkmış değişik yıllarda yayınlanmış kitapların mevcut olduğunu belirten Fethiye Sahaf Kitapevi sahibi Cumhur Durmaz, “Bugün 10 Kasım Atatürk’ü anma programında Fethiye Anadolu Lisesi’nin yapmış olduğu etkinliğe bizde FETAV ve Fethiye Sahaf Kitapevi olarak kitap sergisine katkıda bulunduk. Burada Atatürk ile alakalı yayınlanmış farklı yayın evleri tarafından çıkmış değişik yıllarda yayınlanmış kitaplar var. İlk baskı nutuktan tutunda 1919’un İstiklal Savaşı gazetelerine veya farklı dönemlerde yazılmış yerli ve yabancı yazarlardan oluşan tamamen Atatürk kitaplarından oluşan sergidir. Sabah politikacılarımız ziyaret etti bugün gün içinde hava şartlarına bağlı olarak  gün boyu burada kalmayı planlıyoruz. Fethiye halkını sergimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Böyle bir serginin başında görevli olarak durmaktan büyük onur duyduğunun altını çizen Sergi görevlisi ve Fethiye Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Kayra, “Öncelikle böyle bir sergide yer almak gerçekten çok hoş. Böyle bir Ulu önderin kitaplarının bulunduğu bir yerde onların kitaplarını sergilemek ve burada bulunmak gerçekten hoş. Böyle bir saygıda bulunmak bahsettiğim gibi çok hoş bu yüzden sabahta gelmiş olsam akşamda gelmiş olsam kesinlikle burada bulunmak çok güzel bir his” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN