Ata okullarından Cumhuriyet Bayramı konseri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98'inci yıl dönümü nedeni ile Özel Ata Okulları önderliğinde Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezinde İzmir Mandolin Orkestrası konseri düzenlendi. Özel Ata Okulları önderliğinde düzenlenen konsere katılım oldukça yoğundu. 

PAYLAŞ
Ata okullarından Cumhuriyet Bayramı konseri
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98’inci yıl dönümü nedeni ile Özel Ata Okulları önderliğinde Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezinde İzmir Mandolin Orkestrası konseri düzenlendi. Özel Ata Okulları önderliğinde düzenlenen konsere katılım oldukça yoğundu. 
Gerçek Fethiye Gazetesi - Abdurrahman Yılmaz

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ardından istiklal marşı ile başlayan konser, Özel Ata Okulları kurucu Müdürü Emel Karaca’nın konuşmasıyla devam edip İzmir Mandolin Orkestrasının muhteşem performansı ile son buldu. Özel Ata Okulları tarafından düzenlenen konserde konuşma yapan Özel Ata Okulları kurucu Müdürü Emel Karaca, “Bağlılık ve hayranlığımızı her gün daha çok artırdığımız Atatürk inkılaplarının bütün verimli başarılarını tümüyle yansıtan Cumhuriyetimize selam olsun. Selam olsun onu seven yüreklere herkese, her şeye. Bir güzellik, bir sıcaklık, bir umut cumhuriyet. Sayın protokol üyelerimiz, değerli yönetim kurulu üyelerim, değerli konuklarımız, sevgili gençler ve çocuklarımız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümü Cumhuriyet konserimize hoş geldiniz. Cumhuriyet insanüstü bir çabanın mutlu sonucu. Kişi özgürlüğünü aşılayan sihirli bir kuvvet. Kendisine bağlı olanları zirvelere götüren bir kaynak ilerlemeye en açık güvencesi kısacası bir fazilet Cumhuriyet. Omuzlarımızda taşıdığımız sorumlulukla büyük önder Atatürk’ün bize teslim ettiği Cumhuriyet, bizlerle inanç yüklü çalışmalarımızla, sevgi-saygı bağlarımızla sonsuza dek huzur ve mutlulukla kutlanacaktır. Bugün heyecanlıyız, mutluyuz. Mutluluğumuz onun eserlerine inanmış olmaktan geliyor. Onun tükenmez ateşinde aydınlık yarınlara doğru hızımızı tazelemek yolunda ufkumuzu açıcı çalışmalara yönelmektir hedefimiz… Onun gösterdiği ışık, onun belirttiği sevgi, onun getirdiği fikir, onun verdiği idealler bizim yolumuz, bizim sevgimiz, bizim fikrimiz bizim ideallerimiz… Sen ellerimizde güç damalarımızda kan, gönüllerimizde dalga dalga bayraksın. Onu kafalarımızın aydınlığı, kalplerimizin heyecanı olarak nesillerden nesillere aktaracağız. Yüreklerde vatan sevgisinin, Cumhuriyet sevgisinin, bağlılığının tam bir coşkuyla sonsuza dek yaşatılması dileğiyle Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN