Aşırı Yağmur ve Dolu Maçı Tatil Ettirdi

Muğla süper amatör liginde lider olan Gümüşlük Gençlikspor ligde 2. sıradaki Seydikemerspor ile Seydikemer Mehmet Günay stadında karşı karşıya geldiler. Karşılaşmaya her iki takımda hızlı başlarken konuk Gümüşlük Gençlikspor İhtilal Durmuş'un attığı golle 1-0 öne geçti. Bir anda başlayan yağmur ve ardından dolu ile birlikte saha göle dönerken sahanın çizgileri de kayboldu. Karşılaşmayı yöneten Muğla bölgesi hakemlerinden Tayfun Sarı maçı 38. dakikasında oyunu durdurdu. Her iki takım oyuncuları soyunma odalarına giderken yağmur ve dolunun dinmesi ile karşılaşmayı yöneten hakemler ve maçın gözlemcisi sahada yaptıkları inceleme sonunda çizgilerin tamamen yok olması, çizilse bile aşırı su nedeni ile görünmeyeceğini belirtip maçı ileri bir tarihe tatil ettiğini açıkladı.

PAYLAŞ

Muğla süper amatör liginde şampiyonluğu etkileyecek karşılaşma aşırı yağmur ve dolu nedeni ile yarım kaldı. Muğla süper amatör ligde 29 puanla 2. sırada bulunan Seydikemer Belediyespor, 31 puanla lider olan Gümüşlük Gençlikspor’u ağırladı. Seydikemer Mehmet Günay stadındaki karşılaşmayı Muğla bölgesi hakemlerinden Tayfun Sarı yönetirken Seydikemer Belediyespor maça Dursun Kurutaş, Abdulmelik Hanalp, Burakbey Çevik, Ömer Kabaca, Ali Varol, Ersin Yılmaz, Ayetullah Kalkan, Doğukan Saçar, Osman Temizel, Gökhan Kayabel ve Ozan Tuğay 11’i ile çıktı. Konuk Gümüşlük Gençlikspor ise Anıl Karadere, Ceyhun Çeliker, Çağatay Kalafat, Burçin Görgen, Onur Yavaş, Yasin Memiş, Çağan Kalafat, Emre Karayılgın, Doğancan Koca, Mehmet Sancak ve İhtilal Durmuş 11’i ile çıkarken konuk ekip 16. dakikada İhtilal Durmuş’un attığı golle deplasmanda 1-0 öne geçti. Karşılaşma sırasında başlayan aşırı yağmur ve ardından gelen dolu nedeni ile hakem maçın 38. dakikasında oyunu durdurdu. Futbolcular soyunma odasına giderken her iki takım oyuncuları ve hakemler yağmur ve dolunun dinmesini bekledi. Saha göle dönüp çizgiler de kayboldu. Karşılaşmayı yöneten hakem Tayfun Sarı yardımcıları ve gözlemci ile birlikte sahada inceleme yaptıktan sonra her iki takım yöneticilerini çağırıp maçın 38. dakikasında çizgilerin tamamen yok olması, çizilse bile aşırı su nedeni ile görünmeyeceğini belirterek maçı tatil ettiğini açıkladı. 
Seydikemer Belediyespor başkanı Hasan Köymen karşılaşmanın tatil edilmesi ile ilgili olarak “Aşırı yağmur ve dolu maçın tatil edilmesine neden oldu. Biz bu maçın cumartesi değil pazargünü oynanmasını istemiştik. Bu konuda müracaatta bulunmuştuk. Ancak cumartesi günü oynanması kararı verildi. Biz 1-0 yenik iken 38. dakikada tatil edilen maç ileri tarihte oynanacak. Biz mutlaka galip gelip bu yıl şampiyon olmak istiyoruz'' dedi.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN