Aşıklar Tepesinde temizlik

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, Aşıklar Tepesi olarak bilinen debboy bölgesi seyir terasları alanında temizlik çalışması yapıldı.

PAYLAŞ

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yaklaşık bir ton civarında çöp topladılar. Özellikle gençlerin çok yoğun kullandığı bu alanın kirliliği dikkatlerden kaçmadı. Belediye ekipleri kırık cam şişeleri yanı sıra birçok malzemeyi toplama çalışmalarına debboy mevkiinden başladı. Temizlik çalışmasında cam kırıklarının bir hayli fazla olduğu görüldü. 
“Burası çöplük değil!”
Rutin çalışmalarını sürekli 41 mahallede sürdürdüklerini söyleyen Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, özellikle pandemi sürecine de dikkat çekti. İnsanları daha duyarlı olmaya davet eden Bayraktar, “Şuan debboy mevkiindeyiz. Burası çöplük değil, Fethiye’nin eşsiz manzarasının bulunduğu aşıklar tepesi olarak da bilinen mevki. Ama ekiplerimizle birlikte gezdiğimizde her yerde cam kırığı olduğunu görüyoruz. Çöpler oldukça fazla. Vatandaşlarımızdan ricamız lütfen yediklerini içtiklerini giderken çöp konteynırlarına bıraksınlar. Tepeden aşağı doğru fırlatılan şişeler paramparça olmuş durumda. Ekiplerimiz burada temizliği sürekli yapıyor ancak lütfen yerlere çöp atmayalım. Fethiye’mizi temiz tutalım” dedi.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN