Argın, 'Plaj işletmeciliğinde de marka olmak istiyoruz'

Türkiye ve dünya genelinde ödüllere sahip olan Yat Otelleri ile Uniqe Hoteli bünyesinde bulunduran Fethiyeli Turizmci Mustafa Argın, Büyük Boncuklu Koyu olarak bilinen alanda kurduğu Sea Me Plajı ile örnek bir işletmeyi daha Fethiye'ye kazandırdı. Geçtiğimiz yıla kadar çöplük ve bataklık içindeki Büyük Boncuklu Koyu'nu kiralayan Mustafa Argın, Türkiye ve dünya plajlarını aratmayan gözde bir mekan haline getirdi. Argın, 'Otellerin ardından plaj işletmeciliğinde de marka olmak istiyoruz. Fethiyeli yatırımcılar, Fethiye'ye yatırım yapsın arzusundayız' dedi.

PAYLAŞ

Geçtiğimiz yıla kadar adeta bataklık ve çöplük haldeki Fethiye yarımadasındaki koylar, örnek plajlar haline geliyor. Tatilcilerin bıraktığı çöplerin sorun olduğu Büyük Boncuklu Koyu, modern bir plaj işletmesi haline geldi. Bodrum ve Çeşme plajlarını aratmayan Sea Me Plajı hem çevre düzenlemesi hem de Kovid-19 önlemleri ile dikkat çekiyor. Fethiye halkının yanı sıra yerli ve yabancı tatilcileri ağırlamaya başlayan plaj, Fethiye’nin tanıtımında da etkili olması bekleniyor. Plajın bir bölümü halka ücretsiz olarak ayrılırken, bu bölgenin temizliği ve güvenliği de plaj işletmesi tarafından sağlanıyor. 

ÇEVRE DÜZENLEMELERİ YAPTIK 
Fethiyeli yatırımcılardan FETOB Başkan Yardımcısı aynı zamanda FETAV Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Argın yaptığı açıklamada, “Önceki dönemlerde buranın çok güzel bir denizi vardı fakat kıyı alanı bataklık gibiydi. Atılan çöplerin üzeri toprakla kapatılmış. İlk tahsis aldığımız zaman sadece kara bölümünden 80 kamyon, denizden de 2 kamyon atık taşıdık. Denizdeki çöpleri dalgıçlar çıkardı. Sonraki işimiz denizi ve kıyıyı güzelleştirmek oldu. Tüm alanı yeşillendirdik. Orman ile bir bütünlük sağladık. Plajın diğer kısmını da bir Fethiyeli olarak, halkımızın kullanımı için ayırdık. Burada yaptığımız kumlama çalışmasını orada da yaptık. Arkadaşlarımız gün sonunda o bölgedeki çöpleri de temizliyorlar” şeklinde ifadeler kullandı. 

POPÜLER BİR PLAJ OLDUK
Kısa zamanda popüler bir plaj olduklarını vurgulayan Argın, “Popüler bir plaj olduk. Gelenler inanılmaz memnun. Otellerimizde olduğu gibi plaj işletmeciliğinde de bir marka olmak istiyoruz. Yat Otelleri hem ülke hem de dünya genelinde seçkin ödüller alıyor. Dünyada en iyi tasarım ödülünü alan Uniqe Hotel de bünyemizde bulunuyor. Yat Bohem Hotel il genelinde dördüncülük, Yat Classic ise Türkiye’nin en iyi otelleri sıralamasında 7. sırada yer aldı. Bu durum Fethiye’nin çekim gücünü arttırıyor. Plaj anlamında da Fethiye’nin böyle bir merkeze ihtiyacı vardı. Sea Me, Fethiye’nin bir yüzü ve markası olacak. Çeşme ve Bodrum’daki kulüplerden bir eksiğimiz kalmayacak” diye konuştu. 

FETHİYELİ OLARAK SAHİP ÇIKTIK
Turizmci Argın, “Fethiyeli yatırımcılar, Fethiye’ye yatırım yapsın. Biz Fethiyeli olarak bu koya sahip çıktık. Kapı girişinden başlamak suretiyle her alanda korona virüsü önlemleri alınmış durumda. Kapı girişinde bir rezervasyonumuz var. Ekrandan boş olan yerleri görebiliyorsunuz ve seçebiliyorsunuz. Tüm şezlonglarımız seyyar bir makine ile dezenfekte ediliyor. Dezenfekte edilen şezlonglara etiket yapıştırılıyor. Misafirlerin ateşi ölçülüyor ve sosyal mesafeye dikkat ediliyor” şeklinde konuştu. 

ÇALIŞANLARIN YÜZDE 80’İ FETHİYELİ  
Plaj alanında yapılan çalışmaları anlatan Argın, “Plajın her bölgesinde ahşap malzemeler kullandık. Yürüyüş yolları ahşap ile kaplandı. Tuvalet ve duş alanlarını revize ettik. Bahçeler oluşturduk. Kovid-19 kurallarına uygun, ayakla kullanılabilen musluklar yerleştirdik. Her alanda hijyen ön planda. Görevlilerimiz belirli aralıklarla tuvaletlerde temizlik yapıyorlar. Sosyal medyada takipçi sayımız her geçen gün artıyor. Fethiye için bu bir kazançtır. Fethiyeli işadamlarına büyük sorumluluk düşüyor. Dışarıdan gelen yatırımcılar da gerçekten çok önemli. Bizlerin bu adımları atması gerçekten çok önemli. Antalya gibi olmayalım ve geride kalmayalım. Yatırımlarımızı kendi memleketimize yapalım. Burada yaklaşık 47 kişi çalışıyor ve yüzde 80’i Fethiyeli. Çocuklarımızı da dışarıya kaçırmayalım” dedi.  

 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN