Amaç kardeş okullara yardım

Özel Hatem İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından 2020 yılının ilk kermesi gerçekleşti. Kardeş okullara destek olmak için düzenlenen etkinliğe yoğun ilgi oldu.

PAYLAŞ

Okul bahçesinde düzenlenen kermeste; okul aile birliği yönetimi ve üyeleri ile öğrenci velileritarafından hazırlanan birbirinden güzel yiyecekler kısa sürede tüketildi. Kermesten elde edilen gelir ile kardeş okullarda okuyan öğrencilere çeşitli hediyeler alınacak.
Kermes hakkında yapılan açıklamada, “Geleneksel hale gelen; Fethiye ve Seydikemer bölgesindeki kardeş okulların ihtiyaçlarının giderilmesi için düzenlenen kermeslerimizi yılda 3 veya 4 defa düzenlenmekteyiz. Özel Hatem İlkokulu olarak geleneksel hale getirdiğimiz 2020 yılının ilk kermesini gerçekleştirmekteyiz. Geçtiğimiz yıl düzenlemiş olduğumuz kermeslerde; elde ettiğimiz gelirlerle Seydikemer Kayacık ve Fethiye Menteşeoğlu’ndaki kardeş okullarımızın ihtiyaçlarını gidermek için kullandık. Yine geçtiğimiz yıl kermeslerden elde ettiğimiz gelir ile Van’ın Çaldıran İlçesi’ndeki kardeş okulumuzda okuyan öğrenciler için kitap, kırtasiye, kıyafet ve oyuncaklardan oluşan hediyelerimizi ulaştırmıştık. Bu kermesimizde de elde ettiğimi geliri belirlemiş olduğumu bir kardeş okul için kullanacağız. Kermesin düzenlenmesinde emeği geçen tüm velilerimize, okul aile birliği üyelerine, birbirinden değerli öğretmenlerimize ve okul idaremize çok teşekkür ediyoruz” şeklinde ifadeler kullanıldı. 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN