Altı Nokta'dan bir kurs faaliyeti daha

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi ile Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliğinde organize edilen Görme Engelliler İçin Bilgisayar Kullanım kursu, Cumartesi günü başlıyor.

PAYLAŞ

368 saat sürecek olan kursta 10 görme engelli kursiyerin yer alacağı ifade edildi.Silkar Günlükbaşı Ortaokulu Bilgisayar Öğretmeni Oğuz Demir yönetimindeki kurs etkinliği, dernek merkezinde gerçekleşecek. Bu organizasyonda katılımcılara bilgisayar ve klavye kullanımı, hesaplama ve kelime işlemci gibi programlar hakkında bilgiler aktarılacak. Görme engelliler özel bir program sayesinde sesli komutlar ile bilgisayar ve programları rahatlıkla kullanabilecek. 

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Emrah Yalçın yaptığı açıklamada, “Göreve ilk geldiğimiz zaman engellilere yönelik kurs faaliyetlerimizin olacağından söz etmiştik. Cumartesi günü şubemiz ile Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliğindeörme Engelliler İçin Bilgisayar Kullanım kursu düzenledik. Yoğun bir katılım oldu” şeklinde ifadeler kullandı. 

Bilgisayar Öğretmeni Oğuz Demir, burada öğrendikleri bilgilerin hem günlük hem de iş hayatında önemli olduğunu belirterek; kurs sonunda aldıkları belge ile iş kollarında çalışabileceklerini söyledi.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN