Alkım Ay 'İyi mücadele ettik'

Tüm Akdeniz bölgesinin ING Basketbol Süper Ligi'ndeki tek temsilcisi durumunda bulunan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, ilk devrenin son maçında HDI Sigorta Afyon Belediyespor'u 100-89'luk skorla yenmeyi başarırken Baş antrenör Alkım Ay, 'Genç oyuncularla iyi bir mücadele verdik. Temennimiz tam kadro olmak' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Maçın tamamında  üstün oynayan Fethiye ekibinde Elgin Cook 23, Branden Frazier 21, Abdül Malik Abu 19, Darion Atkins 18 sayı ile galibiyette büyük rol oynarken Fethiye ekibi % 56 isabetle 14 tane 3'lük atıp, Elgin Cook 7 adet 3'lük denedi ve hepsinde başarılı oldu. 
6 maçtır kazanamayan ve haftalardır Erick Neal, Polat Kaya, Emir Gökalp gibi önemli oyuncularından mahrum biçimde mücadele etmeye çalışan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor'da Polat Kaya kadroya girerken, bu defa da kaptan Barış Hersek ile Fırat Töz sakatlar kervanına katıldılar. Erick Neal maçı tribünden izlerken, Barış Hersek ve Fırat Töz yalnızca bench'te oturmakla yetindiler.
Kadro kurmakta zorlanan baş antrenör Alkım Ay ilk 5 oyuncularından 4 tanesini 35-37 dakika sahada tutmak zorunda kaldı. LH Fethiye Belediyespor bu kritik galibiyette benchten sadece 5 sayılık katkı alabildi. Takımın beyni Erick Neal'in  yokluğunun ardından Emir Gökalp'in de sakatlanmasıyla kendini bir anda takımın asıl oyun kurucusu olarak bulan ve oyununu her hafta geliştiren Erdem İlter takımını mükemmel yönetti. 14 sayı, 9 asist, 3 ribaunt ve 3 top çalma ile kariyerinin  en iyi maçlarından birini oynayan Erdem İlter kendisine güvenenleri mahçup etmedi ve kritik anlarda attığı sayılarla takımını rahatlattı.
Pandemi koşulları nedeniyle sıkışık bir takvimde oynanan Süper Lig'de devre arası tatili olmayacak. LH Fethiye Belediyespor önümüzdeki haftasonu kendi sahasında lig lideri Pınar Karşıyaka'yı konuk edecek.
MAÇIN ÖNEMİNİ BİLEREK OYNADILAR
Süper ligde 4. Galibiyetini alan LH Fethiye Belediyespor Baş Antrenörü Alkım ay, sakatlıkları hatırlatıp genç oyuncularla haklı bir galibiyet aldıklarını söyledi. Alkım Ay “ Bu maçtan önce çok fazla sakatımız vardı. Sakatlıklarımız  darbeye bağlı sakatlıklar çoğunlukla. Bu hafta Barış Ersek ve Fırat Töz de sakatlandı hiç idman yapamadılar buna bağlı olarak da bugün de oynatamadık. Daha önce söylediğim gibi Erick  ve Emir de zaten sakat. 9 oyuncu artı genç takımdan aldığımız oyuncularla sahaya çıktık. Yine de oyuncularımız gerçekten iyi bir mücadele ve azim gösterdiler. Geçen hafta da çok fazla mücadele etmiştik ama istediğimiz saha içindeki yüzdelerimizi bulamamıştık ama bu gün maçın önemini bilerek oynadılar. Tüm oyuncularımıza teşekkür ederim. Dediğim gibi iki ara oyuncumuz sakat. Onları da en kısa zamanda iyileştirip tam kadro yolumuza devam etmek istiyoruz. Önümüzde önemli maçlarımız var, bu maçlarımızda tam kadro olmak en büyük temennimiz. Bu maçlarımızda elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.  
YENİ YILI KUTLADI
Alkım Ay, basketbol severlerin ve Fethiye halkının yeni yılını da tebrik edip “ Sağlıklı mutlu bir yıl sağlıklı bir yıl diliyoruz. Öncelikle 2020 çok iyi geçmedi tüm dünya için. İlk temennimiz ise pandeminin  bitmesi, maskelerden kurtulmak. Daha sonrası içinde mutlu başarılı bir yıl geçiririz umarım. Pandemi kurallarına da uymayı ihmal etmeyelim. 2021 yılının bize Fethiye spor için tüm Fethiye Spor camiası için başarılı mutlu geçmesini diliyorum” şeklinde konuştu.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN