Alınan tedbirler vaka sayılarının düşmesini sağladı

İçişleri Bakanlığı'nın kabine toplantısı sonrasında İl Valiliklerine, korona virüsü tedbirleri ile ilgili yeni genelge göndermişti. Bu kapsamda 4 haftadır uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ile birlikte Fethiye'deki pozitif vaka sayılarında düşüş olduğu bildirildi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Bir aydır uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ile birlikte; Fethiye’deki vaka sayılarında düşüş olduğu öğrenildi. Fethiye Devlet Hastanesi Pandemi Yoğun Bakım Servisi’nde yatan hasta sayısının 14 olduğu belirtilirken, 37 hastanın da Kovid-19 nedeniyle ilgili serviste tedavi altında olduğu ifade edildi. 

Geçtiğimiz dönemlerde Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması haritasında tamamen kırmızıya bürünen Fethiye’nin; bulunduğumuz süreçte mavi ve yeşile döndüğü gözlendi. Kasım ayında Fethiye Devlet Hastanesi’nde pandemi yoğun bakım ve pandemi servinde 100’den fazla pozitif hasta tedavi görürken; sayılarda önemli düşüş olduğu kaydedildi. Fethiye Devlet Hastanesi yetkilileri vatandaşların maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeleri hususunda uyarılarda bulundular. 

Öte yandan Fethiye Devlet Hastanesi’nde 7 sağlık görevlisinin korona virüsü nedeniyle karantina altında olduğu bildirildi.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN