Ak Partili Gökcan'dan Fethiye'ye müjdeler

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan Fethiye İlçe teşkilatına ziyarette bulundu. İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Gülhanım Boz, Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil ve üyeler tarafından karşılanan Gökcan, Fethiye teşkilatı ile sohbet edip, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Ankara dönüşü geldiği Fethiye Ak Parti İlçe Teşkilatı'nda bir dizi müjdeler verdi. Fethiye halkının uzun süredir beklediği Devlet Hastanesi'ne Anjiyo Merkezi, Adalet Sarayı, öğrenci yurtları ve kapalı yüzme havuzunun çalışmalarının son hızla devam ettiğini belirterek, Fethiye’nin su sorununa da değindi. Destek istendiği taktirde ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Yelda Erol Gökcan, “Vatandaşımızı susuz bırakacak halimiz yok” dedi. 
“YOĞUN BİR PROGRAMIMIZ VAR”
Fethiye’de ki programlarından bahseden AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “ Yoğun bir programımız var. Teşkilatta gerçekleştirdiğimiz toplantıdan sonra gençlik merkezindeki inşaatı bitmiş olan yerleri göreceğiz. Hem kapalı spor salonumuz yenilenmişti hem de gençlik merkezi yenilenmişti. Henüz eşyalar gelmedi. Gelmeden önce oraları gezip, istişare edelim istedik. Yarışın startını vereceğiz. Sanayi esnafına hal hatır soracağız. Sonrasında Esenköy’e giderek vatandaşlarımızla buluşacağız. Bozyer Mahallesinde 16 milyon TL’lik yatırımın yani şehidimizin ismini taşıyacak olan okulun temelini atacağız. 16 derslik olan bir okul. 60 milyon TL’lik üniversite kampüsüne yapılan yurdumuzun inşaatı da bitmek üzere, orayı da ziyaret edeceğiz” diye konuştu.

“FETHİYE’YE ÖĞRENCİ YURTLARI KAZANDIRIYORUZ”
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “ Fethiye benim için çok özel ve güzel bir ilçe. Fethiye’nin insanı da her şeyin en iyisine layık... Fethiye için çok güzel yatırımlarımız var. Özellikle söylemek istiyorum, CHP’li vekiller ve Büyükşehir Belediye Başkanı bu yurtların açılmamasından dolayı bizleri sorumlu tutmuştu. Bizlerde özellikle Muğla merkezdeki ve Menteşe’deki bu gecikmenin bizden kaynaklı olmadığını, yurtların kanalizasyon ve altyapı çalışmalarının defalarca gerek valilik kararıyla gerek Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Müdürlüğünün yazısına rağmen yapılmadığı için geciktiğini ve öğrencilerin mağdur olduğunu, bununda Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden kaynaklandığını söylemiştim. Şu anda Muğla’da yurtlar işle ilgili hiçbir problemimiz yok. Fethiye’de çok yakında açılacak olan 1400 kişilik bir yurdumuz var. Hatta önümüzdeki günlerde sayın bakanımızla görüştüm, 1000 kişilik yeni bir yurt daha yapılması için çalışmalarımız bakanlık düzeyinde devam ediyor. Aynı zamanda gençlerimiz için Fethiye Gençlik merkezinde son aşamaya gelindi. Teftişi olacak ve bittiğinde Fethiyeli gençlerimizin sosyal anlamda aktiviteler yapabileceği ve güzel vakit geçirebileceği Gençlik Merkezi olacak” diye konuştu.
“FETHİYELİLERİ YENİ ADALET SARAYI İLE BULUŞTURACAĞIZ”
Fethiye Adalet Sarayının yetersizliğine değinen Yelda Erol Gökcan, “Fethiye Adalet Sarayı fiziki şartlar yeterli olmadığı için ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Bunu Sayın bakanımız Abdülhamit Gül ile görüştük. Yer tahsisi ile ilgili bir çalışmamamız var. O da son aşamaya geldi. Yer tahsisi bittikten sonra orada inşallah yeni adalet sarayı yapılmasıyla ilgili kazmayı vuracağız ve Fethiyelileri yeni adalet sarayı ile buluşturacağız. Fethiye ve Seydikemer’in nüfusu çok fazla olduğu için Seydikemer’e de yeni bir adalet sarayı yapacağız” şeklinde konuştu.

“SIFIR BİR CİHAZ İSTEDİK”
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Fethiye Devlet Hastanesi ile ilgili bir yer çalışmamız vardı. Bir yere bakmıştık fakat yer Orman Bakanlığı’nın olduğu için çok uygun görmediler. Şimdi yeni bir yer arayışı içindeyiz. İnşallah araştırdığımız yer daha iyi olacak ve oranında tahsis çalışması başlayacak. Anjiyo ile ilgili bir sorun yok. Sağlık Bakanlığı’ndan yazılarımız olumlu geldi. Normal şartlarda bir ilin devlet hastanesinde bir anjiyo oluyor. Fakat Fethiye ilinin Muğla merkeze uzaklığı ve coğrafi yapısından dolayı anjiyo olması gerektiğini söylemiştik. Sağlık bakanımızda olumlu karşıladı. Şimdi ellerinde bir cihaz vardı hemen gönderebiliriz dediler ancak bir sıfır bir cihaz istedik. O nedenle 2022’nin yatırım programında olacak” ifadelerini kullandı.
“VATANDAŞIMIZI SUSUZ BIRAKACAK HALİMİZ YOK”
Fethiye’nin içme suyu probleminden bahseden Milletvekili Gökcan, “Fethiye’de içme suyu problemleri var ve ciddi anlamda şikayet geliyor. Bu sadece Fethiye ve köylerinin problemi değil Muğla’nın tamamında. İçme suyu Büyükşehir Belediyesine ait. Vatandaşımız, ‘susuzluktan kırılıyoruz, Büyükşehir Belediyesi de yapmıyor’ diyor. İçme suyu probleminin acilen çözülmesi gerekiyor. Susuzluk ciddi anlamda belimizi büküyor. Burada mühür ve yetki öncelikle Büyükşehir Belediyesinde… Çalışmalarını, yatırımlarını yapacaklar, ancak bizden yardım isterlerse seve seve yardımcı oluruz. Yani gerek iller bankasından kredi gerek bekleyen projeleriyle ilgili destek isterlerse elimizden geleni yaparız.  Vatandaşımızı susuz bırakacak halimiz yok” dedi. 
“FETHİYE YÜZME HAVUZUNA KAVUŞACAK”
Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Fethiye’de 28 bin Lisanslı sporcumuz var. Fethiye deniz kıyısında ancak kışın havalar soğuyunca da sporcularımız yüzme faaliyetlerini devam ettirmek için yüzme havuzu istiyorlar. Bu konuyla ilgili de sayın bakanımızla görüşme yapacağız. Onay gelince Fethiye’yi yüzme havuzu ile kavuşturacağız” diye konuştu. 
“ERKEN SEÇİM YOK”
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Sayın cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçeli her konuşma ve basın açıklamalarında milletvekili seçimlerinin Haziran 2023’te olduğunu söylüyorlar. Şu anki şartlarda herhangi bir erken seçim yok. Seçimler 2023 Haziran’da normal zamanında olacak. Ak Parti olarak her an seçime hazırız. Bizler Ak Parti olarak sürekli sahadayız teşkilat ve vatandaşımızla birlikteyiz. O yüzden bizim ekstra bir çalışmaya ihtiyacımız yok. Çünkü bizler zaten sahadayız” dedi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN