AK Partili Gökcan'dan Fethiye'ye müjdeler

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Ankara dönüşü geldiği Fethiye Ak Parti İlçe Teşkilatı'nda bir dizi müjdeler verdi. Fethiye halkının uzun süredir beklediği Devlet Hastanesi'ne Anjiyo Merkezi, Fethiye Körfezi'nin temizlenmesi, Çatalarık Mahallesi'nde hazine arazisi üzerine yapılan evlerin tapu sorununun çözümlenmesi ile Karaçulha Mahallesi'nde TOKİ'nin yapacağı inşaat alanıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye İlçe teşkilatında, İlçe Başkanı Turgay Öztürk, yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları üyeleri tarafından karşılandı. Gökcan, Seydikemer ilçesinden geldiği Fethiye’de Muğla ve Antalya’yı bağlayacak olan köprü projesini anlatarak sözlerine başladı. Gökcan “Dün akşam ayağımızın tozuyla Ankara’dan geldik. Gündemimiz yoğun ama memleketimize olan sevdamız her daim devam ediyor. Sabahtan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’le görüşmemiz oldu. Yeni yapılan belediye binası ve hükümet binamızı yerinde gördüm ve beğendim. Seydikemerli hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. Biliyorsunuz bu yıl Patara yılı ilan edildi. Patara’nın 9 km.lik kısmı Seydikemer’de diğer kısmı da Antalya Kaş’ta. Bu nedenle Patara’nın sahilinin hem doğal hem tarihi güzelliğinin ön plana çıkarılması için çalışmalar yapılıyor. Pandemi nedeniyle süreç olarak bakanımız tarafından Patara Yılı olarak 6 ay daha uzatıldı. Biz Eşen Çayı üzerine bir köprü olsun istiyoruz. Bu konuyla ilgili çalışmayı başlattık. Köprünün uzunluğu 140 metre, 10 metre de genişliği olacak. Proje aşamasında, onaylanınca da paylaşacağız” dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLADI
Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye’ye önce anjiyo merkezinin müjdesini vererek “Daha önce Fethiye’ye Anjiyo Merkezi’ni getireceğiz diye söz vermiştik. Sağlık Bakanımızla görüştüm. Fethiye Devlet Hastanesi’ne Anjiyo Merkezi’nin kurulmasını Sağlık Bakanlığı onayladı. Fethiye için çok önemliydi. Sakar altında yaşayan vatandaşlarımız ya Muğla’ya ya Antalya’ya ya da Denizli’ye gidiyorlardı. Çoğu vatandaşımız yolda hayatını kaybedebiliyordu. Bizim için en önemli şey vatandaşımızın sağlığı. Burada yaşayan vatandaşımızın her birisi bizim için çok önemli. Daha sonraki süreçte de kalp merkezi olacak. Bir taraftan da hastanenin müjdesini vermiştik. Fethiye’ye yakışacak uzun soluklu güzel bir hastane olacak. İlçe başkanımızla birlikte hastane için en uygun yeri belirleme konusunda çalışmalarımızı yapıyoruz. Yatırım programına alındıktan sonra da kalp merkezini de yeni hastanenin içerisinde olacak” diye konuştu.

ENGELLİLER İÇİN ADIM
Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “ Yaklaşık 2 yıl önce Değirmenbaşı Mevkii’nde 40 dönümlük orman arazisi var. Engelli çocuklarımızın eğitimiyle ilgili yer tahsisi yapılmıştı. Şu an Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da onay verdi. Şimdi tahsis süresini uzatarak önümüzdeki günlerde oranın da müjdesini vereceğiz” dedi.
VATANDAŞLARIN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK
Çatalarık Muhtarı Ramazan Zorbaş’ın da bulunduğu toplantıda açıklamasına devam eden milletvekili Gökcan “Çatalarık Muhtarımız sürekli bizi arıyor. Yaklaşık 400 vatandaşın hazine arazisi üzerinde evleri var, buraları satın almak istediklerini ancak fiyatların çok yüksek olduğunu söylediler. Fiyat yüksekliğinden dolayı şu an satışlar durduruldu. Fiyatlar şu an tekrar kontrol ediliyor, güncelleme yapılıyor. Bir ay içinde inşallah sonuçlanacak ve fiyatlar vatandaşımızın istediği şekilde makul bir düzeye çekilecek” dedi.

O FUTBOL SAHASI YERİNDE DURACAK
Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın “spor sahasına TOKİ yapılmasına izin vermeyeceğiz” şeklindeki açıklamasına yanıt veren Milletvekili Gökcan “Seçimlerde TOKİ sözü vermiştik. Karaçulha Mahallesi’ndeki hazine arazisini tahsis ettirdik. Yer teslimi ve kura çekimi de yapıldı. Hiçbir sorun yok. Geçenlerde bir CHP milletvekili, gelmiş, TOKİ’nin yapılacak olan yerde futbol sahası var, bu futbol sahasını kaldırıp buraya TOKİ yapacaklar demiş. Biz buna müsaade etmeyeceğiz demiş. Biz TOKİ’yi yapacağız ancak futbol sahası imar planında spor tesisinde tescilli olduğu için o spor sahası orada duracak. Yani onu kaldırıp da onun üzerine TOKİ’yi yapmıyoruz. Bunu da özellikle söylemek istedim. Chp İstanbul milletvekilinin de ordan gelip konuyu bilmeden bunu siyasi rant ve malzeme haline getirmesine de Muğla milletvekili olarak gönlüm razı değil” dedi. 

KÖRFEZ TEMİZLENECEK
Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Bir diğer konu da Fethiye Körfezi. Seçim döneminde belediye başkan adayımızla birlikte “bu körfez, Fethiye’ye yakışmıyor, acilen buranın temizlenmeye ihtiyacı var. Biz seçilirsek körfezi temizleyeceğiz” dedik. Kazanamadık, seçmenin verdiği karara saygı duyuyoruz. Seçilen belediye başkanı dedi ki, “bakanlığın Fethiye Körfezi’ni temizlemesine ihtiyacımız yok. Biz seçilirsek bunu yarı fiyatına yaparız. Fethiye Körfezi’ni de temizleriz. Bakanlığın parasına da, projesine de ihtiyacımız yok” dediler. 2 yıldan beri bekliyoruz, ama gelişen, değişen hiçbir şey olmadı. Çevre ve Şehircilik Bakanımızla görüştük. Sayın Bakanımız “Fethiye Körfezi bizim için çok önemli. Bakanlık olarak tabi ki Fethiye Körfezi’ni temizleyeceğiz” dedi. Bunun için bir eylem planı oluşturuldu. Bu planın içinde öncelikle körfeze akan derelerin ıslahı var. DSİ ile birlikte ortak bir proje yapılacak. Yerelde belediyenin ve büyükşehirin de üzerine düşen görevler var. Arıtma yeteri kadar temizleyip akıtmadığı için ve bazı kesimlerde alt yapı olmadığı için körfeze akıyor. Öncelikle bunların önüne geçilmesi lazım. Bunların bizzat takipçisi olacağım. Hükümet kanadı olarak biz üzerimize düşeni yapacağız. Büyükşehir belediyesinin de kendi üzerine düşeni yapması gerekiyor. Fethiye Körfezi’ni eski güzel günlerine geriye döndüreceğiz” ifadelerini kullandı.
Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk de, “Endüstri Meslek Lisesi’nin yeni binasına taşınmasında emeği geçen milletvekilimiz Yelda Erol Gökcan’a teşekkür ediyoruz. Verdiği bu müjdeler için de kendisine minnettarız. Fethiye halkına hayırlı olsun” şeklinde konuştu.


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN