AK Parti Menteşe'den 'Erken Kalkanlar' Projesi

AK Parti Menteşe İlçe Başkanlığı pazar yeri esnafına Muğla simidi, çay ve maske dağıtımı yaptı.

PAYLAŞ

AK Parti Menteşe İlçe Başkanlığı tarafından, her sabah erkenden kalkarak üretim zincirini devam ettiren pazarcı esnafına destek olmak amacıyla organize edilen, “Erken Kalkanlar” projesi kapsamında Perşembe Pazarı’nda bulunan pazar yeri esnaflarına çay ve simit ikramında bulunularak maske dağıtımı yapıldı. 
AK Parti Menteşe İlçe Başkanlığı pazar yeri esnafına çay ve Muğla simidi dağıtırken, İlçe Başkanı Eray Çiçek ise üşüyen esnaflara ve çocuklara atkı, şapka ve eldiven dağıttı. 
Pazar yeri esnafına gerek çadır kurmalarında gerekse yükünü indirmelerinde yardımcı olan İlçe Başkanı Eray Çiçek, "AK Parti Menteşe İlçe Teşkilatı olarak erken kalkanları bizde erken kalkarak onlara moral, motivasyon, onlarla bir hasbihal edelim, onların yaşadığı sıkıntıyı fiziksel koşulları, ortamı bir görelim istedik. Böyle bir etkinlik düzenledik. Hem insanlara maske verelim hem karınca kararınca Muğla simidi, sıcak çay ikram edelim istedik. Biliyorsunuz ülkemiz ve dünya coğrafyası pandemi salgını nedeniyle ciddi sorun ve problemler yaşamakta. Bu bağlamda biliyorsunuz sağlık çalışanlarından sonra en önemli sektörlerden biri de gıda sektörü, yaş sebze sektörü yani tarımsal üretim yapan sektörler. Bunlar tedbirlerini alıp üretim de kalmaya devam ettiler. Fakat bunların ürettiği ürünlerinde son tüketici yani nihai tüketiciye ulaşması noktasında çok önem arz eden pazarcı esnafı. Pazarcı esnafımızın bu pandemi koşullarında bu süreçte yılmadan, yorulmadan bizlere yani son tüketicilere bu ürünleri getirmek için ciddi gayretler gösteriyorlar. Bizde bunları paylaşmak istedik."ifadelerini kullandı. 
"Esnafımız Umutlu Bir Şekilde Çalışıyor" 
Başkan Çiçek açıklamasına şu şekilde devam etti. "Sabahın saat 5'inden itibaren esnaflarımızın kimisinin çadırını kurmasında kimisinin yükünü indirmesinde manevi bir destek verelim dedik. Böyle bir etkinlik yaptık. Gördük ki esnafımız oldukça umutlu, özverili bir şekilde çalışıyorlar. İnşallah koronavirüs salgını sona erer aşı ve tedavisi bulunur. Ülkemiz özlediğimiz eski cıvıl cıvıl günlerimize döneriz"
 

Esma Turan

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN