Ak Parti İlçe başkan aday adayları için temayül yapıldı

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı olağan kongresi öncesinde ilçe başkan aday adayları için temayül yoklaması yapıldı. İlçe teşkilatında yapılan etkinliğe yoğun katılım olurken, yoklama formuna 3 aday adayının ismi yazıldı.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre;

AK Parti İzmir Milletvekili Muğla Bölge Koordinatörü Atilla Mahmut Kaya, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ile partililerin katıldığı temayül yoklamasında açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Bekir Eser, “İlçe başkanlığı görevimi bir arkadaşımıza devretme sürecinde ilk adımımızı attık. Hepimiz AK Parti ailesiyiz. Bu görev hangi arkadaşımıza verilirse birlik beraberlik içinde yanında olacağız” dedi. 

HERKESE EŞİT MESAFEDEYİZ
İl Başkanı Kadem Mete açıklamasında, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Şu anda aklımızda hiçbir aday yok. Oy kullanırken sorumluluk alın. Rica üzerine görev yapamayacak bir ismi yazmayın. Sizden 3 isim isteyecekler. En çok istediğiniz aday adayının ismini en üste yazın. İkinci ve üçüncü isimleri mutlaka yazalım. Bunlar yazılmazsa oyunuz geçerli sayılmayacak. Genel merkezimizin şartı bu. Ana kademe, gençlik ve kadın kolları yönetimi, belediye meclis üyeleri ve mahalle başkanları dışında kimse oy kullanamayacak. Sizin kimlerle çalışmak istediğinizi net bir şekilde öğrenmek istiyoruz. Yerel seçimlerde ilçe başkanlarını aday yaptık, belediye başkanlıkları kazandık. Bu yüzden ilçe başkanlığı sıradan bir görev değil. Fethiye’nin milletvekili de yok. İlçe başkanımıza burada önemli görevler düşüyor. Bu sorumluluğu kaldıracak, partimizi ileriye taşıyacak; kimseyle kavgası olmayan, herkesi kucaklayacak bir isim buradan çıkarsa ben de o arkadaşımızın yanında olacağım. Aday adayı arkadaşlarımızla görüştüm şimdi de koordinatör milletvekilimiz ile görüşecekler. Biz herkese eşit mesafedeyiz” şeklinde ifadeler kullandı. 

BU BİR HİZMET YARIŞI 
AK Parti İzmir Milletvekili Muğla Bölge Koordinatörü Atilla Mahmut Kaya, “Konuşmama başlamadan önce 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutluyorum. 7. olağan kongre sürecinde son aşamaya yani adayımızı belirleme noktasına geliyoruz. Burada bir temayül yapılacak ama buradan çıkan arkadaşımız ilçe başkanı olacak diye kaide yok. Daha başka kriterlerimiz de var. Telefon anketleri ve diğer değerlendirmeler de yapılacak. Yarış parti içinde kendi aramızda olmaz. Bizim yarışımız bir hizmet yarışıdır. Bugün maalesef kazanabileceğimiz bir Fethiye seçimi gitti. Eğer seçimi kazanmış olsaydık yapılacak yatırımları konuşuyorduk. Dalaman’da çok güzel bir kongre oldu. Birlik beraberliği sağlayınca buralarda sonuç almak zor bir iş değil. İlçe Başkanımız Bekir Eser’e teşekkür ediyorum. Zor bir zamanda görev aldı” diye konuştu. 

HERKES ELİNİ VİCDANINA KOYSUN
Temayülde nasıl oy kullanılacağını da anlatan Milletvekili Kaya, “Seçim formuna 3 isim yazmak şart. Herkesin aklında bir isim var ama genel kanaat ile biz adayımızı belirlemeyi amaçlıyoruz. Burada samimiyetle görüşlerimizi bildirelim. Herkes elini vicdanına koysun. Bakın bu büyük bir sorumluluk… Salı aday adayı arkadaşlarımızdan ön plana çıkanları genel merkeze davet edeceğiz ve kongrede adayımızı belirleyeceğiz. Salı günü bu iş bitmiş olacak. Hedefimiz burada ilçe başkanlığı değil, 2024’te belediye başkanlığını kazanmak. Biz Fethiye’yi kazanalım, Fethiyeliler de kazansın. Dalaman’da milletvekili arkadaşlarımız onlarca yatırımdan bahsetti. Gönül ister ki bunları Fethiye’de de gerçekleştirelim. Yoğun ilgi için teşekkür ederim” dedi. 

Konuşmaların ardından ana kademe, kadın ve gençlik kolları yönetimi, belediye meclis üyeleri ve mahalle başkanların temayül için oy kullandı. 129 üye seçim formuna 3 adayın ismini yazdılar. AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı için 7 aday adayı yarıştığı bildirilirken, bu isimler AdemCamuz, Keramettin Yılmaz, Turgay Öztürk, Süleyman Baydar, Rıfat Musa Baltacı, Harun Balcı, Bilgi Uysal olduğu bildirildi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN