Ak Parti İl Başkanı Mete, Okullarda İncelemelerde Bulundu

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ile birlikte Fethiye'de inşaatı yeni biten ve eğitim öğretime başlayan okul binalarında incelemelerde bulundu.

PAYLAŞ

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Fethiye’de inşaatı yeni biten ve eğitim öğretime başlayan okul binalarında incelemelerde bulundu. İl Başkanı Kadem Mete beraberinde AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Şentürk, AK Parti Muğla Gençlik Kolları Başkanı Burak Kaplan, AK Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil, AK Parti Fethiye Kadın Kolları Başkanı Gülhanım Boz, il ve ilçe yöneticileri ile birlikte yapımı tamamlanan iki okulda incelemeler yaptı.
İlk olarak Çamköy Mahallesindeki yapımı bu yıl biten ve önümüzdeki yıl eğitim ve öğretime açılacağı öğrenilen Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Anadolu Hafızlık proje okulu binasında incelemede bulunan Kadem Mete ve beraberindeki AK Parti heyeti daha sonra da, Eldirek Mahallesi Değirmenbaşı Mevkii okullar bölgesindeki Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasında incelemelerde bulundular.
OKULLARIN İHTİYAÇLARINI YERİNDE İNCELEDİK 
AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “AK Parti İl Başkanımız Kadem Mete ve beraberindeki heyet ile birlikte yapımı yeni biten Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Anadolu Lisesinde ve Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasında incelemelerde bulunduk. Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Anadolu Lisesinin inşaatı bitti ve İnşallah önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde hizmete başlayacak. Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de tüm kamuoyunun bildiği gibi merkezdeki yerinden buraya Değirmenbaşı Okullar Bölgesine taşındı. Gayet hoş ve güzel bir okul olmuş. Bu anlamda okullardaki ihtiyaçları öğrenmek ve yerinde incelemek adına bu incelemeler çok anlamlı oldu” dedi.
ÖĞRENCİLERİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN
AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Fethiye’mizde yapılmış, hizmete girmiş veya bu yıl hizmete girecek olan okullarımızı geziyoruz. Az önce bir İmam Hatip lisesini gezdik. Proje okulu yani sınav ile öğrenci alan bir yer. Hem imam hem hatip yetiştirebilecek olan oldukça güzel donanımlı bir okul.  Sonrasında Teknik Anadolu meslek lisesini gezdik. Bu bina aslında daha önceden yapıldı. Fethiye’de mevcut binadan, bu yeni yapılan binaya taşınmak üzere epey gayret sarf edildi. Bir takım insanlar bu binaya taşınmayı engellemek için çok çaba sarf ettiler. Bir süreliğine de başarılı oldular. Ama biz o zaman velilerimize bir söz vermiştik. Devletin bunca para harcayarak ve son teknolojiyle yapmış olduğu bu binadan öğrencilerimizi faydalandıracağız diye. Nihayet Mart ayında burada 2. dönem eğitimine başlandı. Ufak tefek eksiklikleri var, bu eksiklikleri görme şansımız oldu. İnşallah önümüzdeki dönemde yani Eylül ayında tüm eksikliklerini gidermiş bir şekilde yeni öğretim yılında da hizmete devam edecek. Öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu. 
VATANDAŞLAR BİZE DESTEK VERDİĞİ SÜRECE BİZDE ONLARA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Başkan Mete, “Toplumumuzda gençlerimize ve tüm yaşayanlarımıza verebileceğimiz en önemli ve kutsal hizmetlerden birincisi ve en önde geleni eğitim ve sağlık diyebiliriz. Bu iki konuda da Muğla ilimizde gerçekten son dönemlerde hem yenilenen hastaneler görüyorsunuz. Adeta 13 tane ilçenin neredeyse tamamında ya yeni bir hastane yapıyoruz ya da mevcut hastaneyi iyileştiriyoruz. Okullarda aynı şekilde, yeni yapıyoruz hizmete açıyoruz. Allah devletimize zeval vermesin. Allah gençlerimize zihin açıklığı versin. Biz böyle sağlık sıhhat içerisinde bu hizmetlerimize devam etmeyi hedefliyoruz. Vatandaşlar bize destek verdiği sürece bizde onlara hizmet etmeye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı. 
 

Onur Çadır

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN