Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Vatandaşlarımız uygun fiyata beş yıldız kalitesinde hizmet alacak

Muğla'nın Marmaris ilçesi İçmeler sahil yolu üzerinde yapımı devam eden 'Halk Plajı' hakkında sosyal medyada çıkan haberlerin ardından plaj hakkında bilgi veren Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, işletmenin yapımı ve tüm finansmanının Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü iştiraki olan Turaş A.Ş tarafından karşılandığını belirtti. Mete açıklamasında, 'Halkımıza getirdiğimiz bu hizmetin işletmesi de yine Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü iştiraki olan Turaş A.Ş tarafından yapılacaktır. Sosyal medyada çıkan bazı söylemlerde olduğu gibi buranın kiraya verilmesi söz konusu değildir' dedi.

PAYLAŞ

Marmaris İçmeler Ücretsiz Halk Plajı Projesi kapsamında yapılacak işler hakkında bilgi veren Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete,“Mevcut tehlikeli durumdaki taş duvarlar kaldırılarak yerine temel izolasyonu yapılmış şekilde, mevcut dolgu zemin yükü ile deniz suyuna dayanıklı beton istinat yapısı ve seyir terası ile beraber seyir terasının altına 2’şer adet kadın-erkek tuvaleti, soyunma kabinleri, duşlar, oturma yerleri, bebek bakım odaları ve plaja iniş merdivenleri olan kullanım alanları oluşturulacaktır. Kaplaması kayrak taşı ile yapılarak doğal bir görünüm verilerek doğaya uygun halde olacaktır. Çökme riski olmayan ancak onarım gerektiren taş duvarlarda ise gerekli su drenajını sağlayacak şekilde
barbakan boruları yerleştirildikten sonra taş yapısı güçlendirilecek ve görsel olarak
güzelleştirilecektir” diye konuştu.
GİRİŞ ÜCRETSİZ
Halk plajı yapılan yerin geçmişte yine beach olarak özel sektör tarafından işletildiğini belirten Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, “Bu alan daha önce de aynı maksatla özel sektör tarafından işletiliyordu. Hatta kanunen vatandaşların kullanımına kapatılamayacak olan plajların halk tarafından kullanılmasına da engel olunduğu yönündeki haberleri sizler de geçmişte basından takip etmişsinizdir. Oysa şimdi tamamen halkın kullanımına açılıyor. İşletmesi de bakanlık iştiraki bir firma tarafından yapılacak. Vatandaşlarımız girişe hiçbir ücret ödemeyecek. Yeme içme mekanları da bakanlıkça belirlenen halka uygun fiyatlarla beş yıldızlı hizmet verecek” ifadelerine yer verdi.
YIKILAN BİR AĞAÇ İÇİN 10 AĞAÇ DİKİLECEK
Yapım işi sırasında yürüyüş yolu üzerinde yapılan kazılarda meydana gelen toprak kaymasıyla 4
ağacın devrildiğini bir ağacın yeniden dikilemeyecek duruma geldiğini ancak bu ağaç yerine 10 ağaç
dikimi için firmaya talimat verildiğini belirten Mete açıklamasının devamında şunları kaydetti, “Diğer üç ağacın da Milli Parklar ve Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personellerinin destekleri ile başka alanlara taşınarak usulüne uygun dikilmelerinin sağlandığını söyledi. Proje kapsamında yaklaşık 4 bin adet bitki ve ağaç dikilerek alan muazzam bir yeşil örtüye kavuşacaktır”
ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA ÖZEL PLAJ
Yürüme yolunda yapılacak modüler yapılar içeresinde restoran, büfe ve dinlenme alanları gibi pek
çok imkânın da yer alacağını belirten Mete; “Bu yapılar tamamen doğaya uyumlu taş ve ahşap
kaplamalar ile uyumlu bir görsel sunacaktır. Peyzaj olarak ise helikopter pisti ve mendireğimiz Deck
kaplama ile kaplanarak 350m plaj hattı ise ahşap yürüme yolları şemsiye, şezlong, sehpa, can
kurtaran kuleleri, kabana, hamak, kamelya gibi ürünler ile donatılacaktır. Engelli vatandaşlarımız için
denize engelli iniş rampasına kadar her detayın düşünüldüğü proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı
denetimine uygun malzemelerle tamamlanacaktır” dedi.

Ferdi Yavuz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN