ADLİYE ÇALIŞANLARINDAN KAN BAĞIŞI

Fethiye Adliyesi çalışanları, Türk Kızılay'ına kan bağışında bulundu. Türk Kızılay ve Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından organize edilen kampanya kapsamında, Fethiye Adliye Sarayı önünde kan bağış aracında kan bağışı kabul edildi.

PAYLAŞ

Korona virüsü salgınından dolayı ülke genelinde kan stoklarının kritik seviyede olduğu bildirilmişti. Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker’in katıldığı etkinlikte hakimler, savcılar, avukatlar, yargı personeli ve vatandaşlar kan bağışında bulundu. Cumhuriyet Başsavcısı Eker, pandemi döneminde kan bağışında bulunmanın önemine dikkati çekerek; şartları uyan herkese bağışta bulunmalarını tavsiye etti.

Ekip Doktoru Ömer Çiçek başkanlığında yapılan kan bağışı çalışmasında, kan vermek isteyenler ilk olarak form doldurdu. Yapılan gerekli tetkiklerin ardından görevliler tarafından kan bağışı alındı. Kovid-19 tedbirleri kapsamında yapılan kan bağışı hakkında bilgiler aktaran Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, “Türk Kızılay işbirliğinde dönem dönem bu çalışmayı yapıyoruz. En son Haziran ayında bir kan bağışı kampanyamız olmuştu. Adliyemiz bahçesinde Kızılay görevlileri eşliğinde bu faaliyeti gerçekleştiriyoruz” şeklinde ifadeler kullandı. 

Adliye personelinin bu çalışmaya duyarlılık gösterdiğini belirten Cumhuriyet Başsavcısı Eker, “Hakim, savcı meslektaşlarımız ile personelimiz bu kampanyada büyük özveri gösterdiler. Dünya ve ülkemizin geçirdiği salgın sürecinde ‘Bir ünite kan bir hayat kurtarır’ parolasıyla kan veriyoruz. İnşallah verdiğimiz kan bir hayat kurtarır. Bizler vicdanen insanlık görevimizi yapmış oluyoruz. Kızılay görevlilerine çok teşekkür ediyorum. Bu anlamlı faaliyette bize büyük yardımcı oldular. Tüm halkımızın zaman zaman Uğur Mumcu Parkı’ndaki kan bağış merkezine ya da kan bağış araçlarına giderek kan vermeye davet ediyorum” dedi. 

   


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN