ADA, HAYALİNİ KİTABA DÖNÜŞTÜREN ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Fethiye'nin Bozyer Mahallesi'nde yaşayan, Esenköy Er Asım Özdemir Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Ada Su Zor 1.5 yıldır, beyin tümörü rahatsızlığı ile mücadele ediyor. Tüm imkansızlıklara rağmen kızlarını yaşatabilmek için mücadele veren anne ve babasına öğretmenler de destek oluyor. Ada'nın iyileşmesine destek olmak isteyen öğretmenleri, 'Ada Hayaline Uçuyor' isimli kitap yazıp satışa sundular. Kitabın geliri ile 1,5 yıldır beyin tümörü tedavisi gören Ada, iyileşmesinin ardından Nevşehir'e gönderilecek ve hayalinde gördüğü balonlara binebilecek. Ada'nın anne ve babası 1,5 yıldır yaşadıkları süreci anlatıp destek verenlere teşekkür ettiler.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Ölüdeniz İlkokulu 1-A sınıfı öğretmeni Mahinur Göker Aktaş’ın kaleme aldığı, öğrenci velisi Burcu Cunneen’in resimlediği kitap; eşi görülmemiş bir işbirliği ile hazırlandıktan sonra satışa sunulmuştu.  Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Fethiye Esnaf Sanatkarlar Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu’nun büyük destek sunduğu proje ile hazırlanan kitap, hastaneye gelen çocuklara da ücretsiz veriliyor. Pandemi dönemi olmasına rağmen yoğun bir çaba sonucunda kitabın basımının gerçekleşmesi Ada Su Zor’u sevince boğdu. Antalya’da uzun süredir tedavi gördüğü hastaneden çıkarak evine gelen Ada, kendisi için çıkartılan kitabı elinden düşürmezken, kimi zaman da özlediği kardeşi ve arkadaşı ile birlikte oyunlar oynayarak moral buluyor. Hayalini anlatan hikaye kitabını görünce çok mutlu olduğunu söyleyen 11 yaşındaki Ada Su Zor öğretmenlerine teşekkür ederek “Benim için çok iyi bir şey yaptılar” ifadelerini kullandı.

DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR
Anne Ayça Zor, 2 kızı olduğunu, Ada’ya yaklaşık 1,5 yıl önce beyin tümörü teşhisi konulduğunu belirterek kızının tedavisinin tamamlanabilmesi için desteklerin devam etmesini istedi. Anne Ayça Zor; “2 kızım var, 11 ve 9 yaşlarında. Ada Su’yu kusma şikayetleri sonucunda hastaneye götürdük. Beyin tümörü teşhisi konuldu. 1.5 yıldır tedavi görüyor. Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Antalya’dan bir ev kiraladık mecburen. Sürekli hastanede yattığımız için gelip gitmek zor oluyordu. Okuldaki öğretmenleri, Ada’nın hayalini kitaba döktüler. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Kitap satışlarından elde edilen gelirle tedavi sürecine az da olsa katkı sağlandı. En azından oradaki evimizin kirasını yatırıyoruz. Taksiyle gidip geliyoruz bazen. Sigortamız olmadığından bazı ilaçlarını kendimiz karşılamak zorunda kalıyoruz. Ölüdeniz İlköğretim Okulu’na, Fethiye Esnaf, Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu’na verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ederiz. Onların sayesinde bu zamana kadar geldik. Bundan sonra da destekler devam ederse en azından tedavimizi bitirebileceğiz. Ada’nın en büyük hayali Ürgüp’ü görmek ve balonla uçmak. Biz onun hayalini gerçekleştiremesek de en azından öğretmenleri, kitapta Ada’nın hayalini gerçekleştirmek istediler. Kırmızı saçlı bir karakter yaptılar. Ada çok şaşırdı, kitabını görünce çok mutlu oldu, çok sevindi. Ada’nın tedavisinin tamamlanabilmesi için desteklerin devam etmesini istiyoruz. Eşim de çalışamıyor, sigortalı değiliz. Hayırsever insanların desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu.

KIZIM İÇİN İŞİ BIRAKTIM
Baba Suat Zor ise “Çok yardımlar oldu, hepsinden Allah razı olsun. Zorlu bir süreç geçirdik. Turizmde çalışıyordum ama 1,5 yıldır işsizim. Kızım hastane yemeklerini yiyemedi, her gün ona yemek götürdüm. Kızım için işi bırakmak zorunda kaldım. Tedavimiz bitmedi. Kasım ayında alınacak kanla sonuç belli olacak. MR’larımız temiz çıktı. Bu bizi sevindirdi. Her şey Ada için” ifadelerini kullandı.

ÜZÜLDÜLER
Zor ailesi, Antalya’daki uzun tedavi sürecinden evlerine geldiklerinde komşularının evin dibine kadar seralarını uzattığını görünce üzüldüler. Ada’nın odasının yanı başına kadar gelen seranın özellikle atılan zirai ilaçlar ve diğer nedenlerden dolayı zor durumda kaldıklarını da ifade ettiler. Anne Ayça Zor, Ada’nın bu zor durumdan dolayı kendi odasında kalamaz hale geldiğini de üzülerek belirtti.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN