Açık Öğretim Okulları sınavları online yapılacak

5-6 Aralık 2020 tarihlerinde yapılması planlanan fakat Covid-19 salgını nedeniyle alınan yeni tedbirler kapsamında ileri bir tarihe ertelenen Açık Öğretim Okullarının 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. Dönem Sınavları, Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden online (çevrimiçi) olarak 25 Şubat 2021 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacağı açıklandı.

PAYLAŞ

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından online olarak yapılacak sınavlara, Açık Öğretim Okulları öğrencileri, Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden öğrenci numaraları ve şifreleri ile katılabilecekleri öğrenildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan AÖO ve AÖL sınav tarihleri 2021 hakkında açıklama yapıldı. Geçtiğimiz Aralık ayında yapılması beklenen; ancak korona virüsü tedbirleri kapsamında ertelenen AÖO ve AÖL sınavlarının ne zaman yapılacağı önemli bir konu olarak öne çıkıyordu. Bakan Ziya Selçuk, ertelenen AÖL sınav tarihleri hakkında bilgi verdi.

SINAVLAR ONLİNE OLACAK
Bakan Selçuk, resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulunarak AÖO ve AÖL sınavlarının online (çevrimiçi) olarak yapılacağını bildirdi. 1. Dönem Sınav sonuçları açıklandığı zaman 2. Dönem Sınavları için kayıt işlemleri başlatılacaktır. Açık Öğretim Okullarının 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. Dönem online sınavları da 25 Mart 2021 tarihinde başlayacaktır. Online(çevrimiçi) sınavlara ait detaylı bilgiler ve Örnek sınav uygulamasına yönelik videolar önümüzdeki günlerde okulumuzun internet sitelerinden paylaşılacaktır. (FATİH DERELİ)

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN