Abalı Eczanesi hizmete girdi

Fethiye'de bir eczane daha hizmete girdi. Eczacı Beril Büyükabalıya ait Abalı Eczanesi, Fethiye Devlet Hastanesi yakınında hizmete girdi. Açılış töreni pandemi tedbirleri altında yapıldı. Eczacı Beril Büyükabalı, 'Alternatif bitkisel ürünlerin tedavisi konusunda da çok derin bilgi sahibiyim. Halkımızı her zaman beklerim' ifadelerini kullandı. 

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye Akarca Mahallesi, Devlet Hastanesi yanında hizmete giren Abalı eczanesinin açılışına ilgi yoğun oldu. Açılış törenine Kaymakam Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, Abalı ailesi ile eczacılar katıldı. Açılışı Kaymakam Eyüp Fırat ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir birlikte yaptı. Kaymakam Eyüp Fırat, “Beril Hanımın hem heyecanına ortak oluyoruz hem de sağlık işletmesi açılışı yapıyoruz. Kendisi yüksek lisansını yapmış yeni mezun sayılır. İnşallah Fethiye’mize sağlık alanında katkısı olacak. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.  

Eczacı Beril Büyükabalı ise, “Böyle güzel bir eczanem olduğu için çok mutluyum. Genç yaşımda kendimi çok şanslı ve mutlu hissediyorum. İstanbul’da yüksek lisansımı yaptım. Alternatif bitkisel ürünlerin tedavisi konusunda da çok derin bilgi sahibiyim. Herkese bu konuda yardımcı olmaya çalışacağım. Fethiye halkına güzel hizmettim ve emeğimin dokunmasını isterim. İnşallah sağlık ve şifa olabilirim. Herkesi beklerim. Sadece ilaç almaya değil, oturmaya da davet ediyorum. Açılışa gelen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
Atila Büyükabalı, “Eczanemizi uzun uğraşlardan sonra açtık. Açılışın arkasında çok hikaye gizli. Kızımız 2017 yılında mezun oldu ve İstanbul Üniversitesinde uzmanlığını yaptı. Fethiye’de eczane açmak isteyince bize de hastanenin acil girişi nasip oldu. Farklı ve güzel bir eczane yaptık. Eczacılık yaparken mutlu olabileceği bir şekilde tasarladık. Vatandaşlar ilaç almasa bile gelip görmelerinde fayda var. Emek kokan bir eczane... Kızıma başarılar diliyorum” diye konuştu.
 Fatmalar Yasemin Büyükabalı, “Kızımız bu mutlu günü bizlere yaşattığı için çok teşekkür ediyorum. Başarıların devamını diliyorum” dedi.
 

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN