80 saatlik kısıtlama sakin geçiyor

Covid-19 tedbirleri kapsamında 31 Aralık Perşembe günü saat 21:00'da başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, Muğla ve ilçeleriyle Fethiye'de de sakin geçiyor. 4 Ocak Pazartesi günü saat 05:00'e kadar sürecek 80 saatlik kısıtlamanın ilk gününde, Fethiye cadde ve sokakları sessizliğini korudu.

PAYLAŞ

Genelgeye göre 4 gün sürecek sokağa çıkma yasağı yılbaşı nedeniyle vatandaşların toplu alanlarda bir araya gelmesine karşın uygulanıyor. Salgının yayılımını durdurmak amacıyla uygulanacak bu kısıtlama için Fethiye'deki güvenlik güçleri yılbaşı akşamından itibaren gece gündüz nöbette. 
Fethiye'nin tüm giriş ve çıkışlarıyla kritik kavşak ve değişik noktalarında sıkı bir denetim uygulayan polis ve jandarma ekipleri, araçları tek tek durdurup sürücülerin belgelerini kontrol ediyor. Maske ve araç içindeki sosyal mesafeyi de kontrol eden ekipler, uyarılarda bulunuyor. Yeni yılın ilk günü öğle saatlerinde hafif yağan yağmura rağmen görevlerini aksatmayan güvenlik ekipleri, kısıtlamanın amacına ulaşması için yoğun bir çaba sarfediyor. 
Cadde ve sokaklarda, yürüme mesafesindeki marketlere giden vatandaşların yanı sıra, izin belgeli vatandaşlar göze çarptı. Vatandaşlar, cadde ve sokakların yeni yılın ilk gününde boş olduğunu belirtip yeni yıl mesajlarının "sağlık " olduğunu dile getirdiler.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN