56 saatlik kısıtlamada yağmur sessizliği

Fethiye'de 56 saatlik kısıtlamanın ilk gününde yağan yağmur nedeniyle geçtiğimiz hafta en yakın marketlere alışverişe gidenlerin yoğunluğu yoktu. Kısıtlama nedeniyle cadde ve sokaklarda sessizlik hakim olurken, zaman zaman rüzgar ve yağmur etkili oldu. Vatandaşlardan alışverişe çıkanlar Kovid-19 tedbirlerine uyduklarını ifade ettiler. 

PAYLAŞ

Fethiye’de korona virüs önlemleri nedeniyle kısıtlama tedbirlerine bu hafta sonunda da uyum yüksek oldu. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri bazı kavşaklarda önlemler alırken; özellikle araçları durdurup izin belgesi kontrolü gerçekleştirdiler. İnşaat firmalarından çiftçi belgesi olan vatandaşlara, paket servisçilerden sağlık ve diğer görevli ekiplere kadar pek çok araç durdurulup; belge kontrolünden geçirildi. Fethiye kordon boyu ve diğer cadde ve sokaklar yürüme mesafesindeki marketlere gidip gelen vatandaşlar dışında sessizdi. 

Sabah erken saatlerde başlayan yağmur aralıklarla sağanak şeklinde yağarken; Fethiye Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgilere göre akşam saatlerine kadar Fethiye’de metrekareye yaklaşık 15 kilogram yağış düştüğü belirtildi. 

Fethiye’ye Ankara’dan gelen ve kordon boyunda rastladığımız Şenay Türkmen, “Fethiye’yi keşfetmek için Ankara’dan geldik. Kısıtlama sessizliği çok güzel. Buradan bir ev almak istiyoruz ama fiyatlar çok pahalı. Fethiye çok güzel… Şu anda Fethiye beklediğimizden daha da soğuk” dedi. 

Kısıtlama döneminde çalışan ve yürüme mesafesinde alışveriş yapanlar, tedbirlere uyduklarını söylediler. Çarıklı Kasap kısıtlama günlerinde de vatandaşlara hizmet verirken, görevli personel Salih Demirtaş Kısıtlama döneminde saat 10.00 ve 17.00 saatleri arasında açığız. Halkımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Yürüme mesafesinde olanlar, gelip alışverişlerini yapıyorlar. Tüm vatandaşlarımızı maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını rica ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Paket servis hizmeti sunan işletme yetkilileri de “Kısıtlama sürecinde paket servisimiz ve gel-al hizmetimiz devam ediyor. Desteklerden yararlanabiliyoruz. Başvurularımızı yaptık. En kısa zamanda salgının sona ermesini diliyoruz” diye konuştular. 

Trafik kontrolündeki vatandaşlar ise “Kısıtlama dönemindeki denetlemeler oldukça faydalı. Önemli olan bizlerin ve halkımızın sağlığı... Herkesin kurallara uymasını tavsiye ediyoruz” dediler. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN