56 saatlik kısıtlama başlıyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıktığı günden beri tüm dünyaya kabus gibi çöken korona virüs ülkemizde etkisini sürdürmeyi devam ettiriyor. Dünyanın birçok ülkesiyle birlikte Türkiye'de de zaman zaman uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları vaka ve ölüm oranlarının düşmesine katkı sağlıyor. Bu akşam itibarıyla da 56 saatlik korona virüs kısıtlaması tekrar başlıyor.

PAYLAŞ

Uzmanlar korona virüsle mücadelede maske ve mesafe kuralının üzerinde sık sık dururken ne yazık ki kısıtlamalar gelmedikçe virüsün tam olarak önüne geçilemiyor. Bu akşam 21.00'dan itibaren Türkiye'de kırmızıya dönen tüm iller ile Fethiye’de de 56 saatlik kısıtlama başlıyor.
SAAT 21.00'DA 
Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam saat 21.00'de başlıyor. Cumartesi ve pazar günü uygulanacak yasak sırasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Gazete bayileri de satış yapacak. 
Yeni koronavirüs önlemleri kapsamında hafta sonu kısıtlamaları bugün saat 21.00'de başlayıp cumartesi ve pazar gününü kapsayacak. Yasak pazartesi 05.00'te ise sona erecek. 

İçişleri Bakanlığı, valiliklere gönderdiği Sokağa Çıkma Kısıtlamalar; konulu genelge kapsamında, yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu cuma 21.00'den pazartesi 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını belirtti. 
Hafta içi her gün 21:00 ile 05:00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulanmaya devam edecek. Kısıtlama saatleri içinde; Restoranlar, paket servis haricinde hizmet veremeyecek. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar toplu taşımayı kullanamayacak. Fethiye’de, Kaymakam Eyüp Fırat, 56 saatlik kısıtlama ile ilgili olarak Cumartesi günü de sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını, kısıtlamaya uymayanlar için cezai işlem yapılacağını bildirdi. Fırat “ Son normalleşmeden sonra bu ilk hafta sonu kısıtlaması, o yüzden bütün arkadaşlarımızla, bir şey nasıl başlarsa öyle gider mantığıyla sıkı tutmaya gayret ediyoruz.  Sizin aracılığınızla Fethiyeli hemşerilerime sesleniyorum. Bu cumartesi hakikaten önlemlerimiz sıkı olacak, lütfen, istirham ediyorum, ceza yememeleri için evlerinde kalmaları” dedi.

 

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN