50 yıllık terziye terziye teşekkür belgesi

Fethiye'nin Yeşil Üzümlü beldesinde teknolojiye direnen, 50 yıldır terzilik mesleğini aralıksız devam ettiren Süleyman Çatal Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Fethiye Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanlığı tarafından teşekkür belgesi ile onurlandırıldı. Yeşil Üzümlü Mahallesi'nde yarım asırdır terzilik yapan Süleyman Çatal teşekkür belgesi verilince duygularına hakim olamadı.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ile başkan yardımcısı Veli Uysal ve Fethiye Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu Yeşil Üzümlü Mahallesi’nde yıllarını terzilik mesleğine adayan, mahallesinde 15 yıldır da muhtarlık yapan Süleyman Çatal’ı ziyaret ederek mesleğini yarım asırdır aralıksız sürdürmesinden dolayı teşekkür ettiler. Teknolojinin ilerlemesi, AVM’lerin hızla yayılmasına rağmen, mesleğini titiz şekilde yaparak, ahilik duygusunu kaybetmeyen Süleyman Çatal’ı kutlayan Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ile Fethiye Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu hazırlattıkları teşekkür belgesini Süleyman Çatal’a sunarak, başarılarının devamını dilediler. 
ÖRNEK ESNAFIMIZ
 Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, terzilik mesleğini sürdüren Süleyman Çatal’ı kutlayıp, “Ustamız, değerli ağabeyimiz ve odamızın en eski üyelerinden Süleyman Çatal’ı dükkânında ziyaret etmiş bulunmaktayız. Kendisi 50 yıldır sanatını ve işyerini ayakta tutmayı başarmış örnek esnaflarımızdandır. Bu gün gelmiş olduğumuz teknoloji dünyasında terzilik kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerden birisi olmaktadır. Kendisi 15 yıllıkta muhtarlık yapmıştır. Allah başımızdan böyle örnek esnafları eksik etmesin. Kendisini kutluyoruz ve teşekkür belgesi ile onurlandırıyoruz” ifadelerini kullandı.
50 YILDIR HİZMET VERİYOR
Fethiye Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu ise, “Üzümlü mahallemizde esnaflık yapan sanatkâr bir arkadaşımızı ziyarete geldik. Yıllardan bu yana hem müşterimiz, hem de kooperatifimizin ortağı. Örnek bir esnafımız. Yaklaşık 50 yıldır hizmet vermektedir. Üzümlü’de çok uzun yıllardır terzilik yapmaktadır.  Mesleğini ve sanatını bu zor günlerde yaşatmak için mücadele etmektedir. Kendisine bir teşekkür belgesi takdim etmekteyiz.. Daha uzun yıllar hizmet vermesini temenni edip, başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN