47 SPORCU BİRİNCİLİK İÇİN MÜCADELE ETTİ

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Haftası kapsamında yelken yarışları düzenlendi. Kovid-19 salgını nedeniyle bölgesel olarak yapılan yarışların Fethiye'deki organizasyonuna 4 kulüpten 47 sporcunun katıldığı bildirildi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre, Çalış Plajı’ndan start alan yarışta Fethiye Yelken Kulübü, Gökova Yelken Kulübü, Marmaris Çağdaş Bilimler Yelken Kulübü ve Marmaris’ten Güney Ege Yelken Kulübü sporcuları katıldı. Yarış öncesinde Fethiye Belediyespor Yelken Kulübü sporcuları Türk Bayrakları ile geçiş yaptılar. 2 gün sürecek yarışlarda 4.7 Laser ve Optismist kategorilerinde 47 sporcunun yer aldığı öğrenildi. 

Çalış Plajı’nda belirlenen parkurları en kısa sürede geçebilmek adına yoğun bir çaba harcadılar. Hakemler gözetiminde yapılan yarışmalar, sporcu aileleri tarafından büyük ilgi gördü. Öğle saatlerinde start almak için belirlenen bölgeye hareket eden yelkenciler, birinciliği elde edebilmek için uğraştılar. Rüzgarın konumuna göre hareket eden sporcular, rengarenk yelkenleri ile izleyenlere görsel şölen sundular. 

Fethiye Yelken Kulübü Başkanı Halit Uran yaptığı açıklamada, “Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları düzenleniyor. Yarışlar pandemi nedeniyle bölgesel olarak yapılıyor ve katılım kısıtlı oluyor. Muğla’daki etaplardan birisi de Fethiye… Yarışlara bizim kulübümüz, Gökova Yelken Kulübü, Marmaris Çağdaş Bilimler Yelken Kulübü ve Marmaris’ten Güney Ege Yelken Kulübü katılıyor. Şu zamana kadar sporcularımızı Kovid-19 salgını kuralları dahilinde etkinliklere hazırlamaya çalıştık. Konu hakkında onları bilgilendirdik” dedi. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN