41 yıllık spor salonuna kazma vuruldu

Fethiye'ye 41 yıl önce yapılan, kapalı spor salonu genişletiliyor. Geçtiğimiz günlerde Ak parti Muğla il başkanı Kadem Mete ve Muğla il gençlik ve spor il müdürü Ömer İlman Fethiye gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürü Harun Reşit Yiğit, Ak Parti Fethiye ilçe başkanı Bekir Eser ve diğer yetkililer ile incelemelerde bulunulan 41 yıllık kapalı spor salonunda genişletme çalışmaları başladı.

PAYLAŞ
41 yıllık spor salonuna kazma vuruldu
Fethiye’ye 41 yıl önce yapılan, kapalı spor salonu genişletiliyor. Geçtiğimiz günlerde Ak parti Muğla il başkanı Kadem Mete ve Muğla il gençlik ve spor il müdürü Ömer İlman Fethiye gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürü Harun Reşit Yiğit, Ak Parti Fethiye ilçe başkanı Bekir Eser ve diğer yetkililer ile incelemelerde bulunulan 41 yıllık kapalı spor salonunda genişletme çalışmaları başladı.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Fethiye’nin merkezindeki 41 yıl önce yapılan kapalı spor salonunun yetersiz ve yıpranmış olması nedeni ile tadilat ve tamirat talebini yerinde bulan Gençlik ve spor bakanlığı Fethiye’ye yepyeni 2500 seyirci kapasiteli  Değirmenbaşı Beşkaza spor salonunu kazandırırken eski salonu da genişletmeye başladı. Ak Parti Muğla il başkanı Kadem Mete’nin Muğla il gençlik ve spor il müdürü Ömer İlman ve Fethiye Ak Parti ilçe başkanı Bekir Eser ile birlikte geçtiğimiz günlerde inceleme yaptıkları 41 yıllık spor salonunun genişletme ve yenilenmesi ile ilgili proje ihale edildi. İhalesi 294 bin TL'ye gerçekleşen ancak, 388 bin TL'ye mal olması beklenen spor salonundaki genişletme çalışmaları başladı. Uzun süredir sadece antrenmanlar için kullanıldığı öğrenilen spor salonunda soyunma odalarının sayısının arttırılacağı, sahanın genişleyeceği, tribünün daha geriye çıkarılacağı, potaların asma şeklinde olacağı ayrıca zeminin ve camların komple yenileneceği spor salonunda çatının da tamir edileceği öğrenildi. İlk kazma vurulan Fethiye merkezindeki spor salonu inşaatının tamamlanmasının ardından salon sporlarının yeniden yapılmaya başlanacağı böylece Fethiye’de nizami ölçülerde iki spor salonunun gençler için hizmet vereceği öğrenildi. Spor salonundaki yenileme çalışmalarının 15 Ocak’ta tamamlanması bekleniyor. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN