30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI FETHİYE'DE DE KUTLANACAK

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Fethiye de, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u kutlamaya hazırlanıyor.'30 Ağustos Zafer Bayramı' kutlamalarının bu yıl Korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirileceği Fethiye'de, çelenk sunma töreninin ardından şehit mezarları ziyaret edilecek. Pandemi sürecinin Zafer Bayramı coşkusuna gölge düşürmemesi için 98 yıllık gururu Fethiye de yaşayacak.

PAYLAŞ

Fethiye, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u gurur ve coşku ile kutlamaya hazırlanıyor.
Pandemi sürecinin Zafer Bayramı coşkusuna gölge düşürmemesi için 98 yıllık gurur, saat 10:30’da Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni ile gerçekleştirilecek. Törene, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, İlçe Jandarma Komutanı Rüştü Şen, daire amirleri, STK başkan ve üyeleriyle vatandaşların katılması bekleniyor. Törende Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız söylenecek. Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak. Törende iki öğrencinin de şiir okuyacağı öğrenildi. Atatürk Anıtı önünde gerçekleşecek törenin ardından Kaymakam Eyüp Fırat ve protokol üyeleri, şehit mezarlarına ziyarette bulunacak.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN