3 aylık aranın ardından yeniden açıldı

Fethiye'nin simgesi haline gelen ve Fethiye Belediyesi'nin destekleriyle kurulan El Emeği Göz Nuru stantları 3 aylık aradan sonra açıldı. Fethiye El Emeği Göz Nuru Komite Başkanı Halil Bahçavan, 'El Emeği Göz Nuru stantlarımız 3 aylık bir aranın ardından açıldı. Bundan sonraki süreçte Perşembe ve Cuma günleri, saat 10.00 ve 18.00 saatleri arasında stantlarımız açık' dedi. 

PAYLAŞ

El emeği ile üretilen takı, ahşap ve cam eşyalar, bez bebekler ile hediyelik eşyaların yer aldığı Fethiye El Emeği Göz Nuru stantları Kovid-19 normalleşme süreci ile yeniden Beşkaza Meydanı’nda kurulmaya başlandı. Korona virüsü tedbirleri kapsamında 3 aydan bu yana açılamayan stantların, bundan böyle Perşembe ve Cuma sabah 10.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında açık olacağı kaydedildi. Fethiye El Emeği Göz Nuru Pazarı’nın en büyük özelliği; amatör sanatkarların ve ev hanımlarının kendi üretmiş oldukları hediyelik eşyaları satarak aile bütçelerine katkı sağlamaları.

Fethiye El Emeği Göz Nuru Komite Başkanı Halil Bahçavan yaptığı açıklamada, “El Emeği Göz Nuru stantlarımız 3 aylık bir aranın ardından açıldı. Bundan sonraki süreçte Perşembe ve Cuma günleri, saat 10.00 ve 18.00 saatleri arasında stantlarımız açık. Yasakların kalkmasının ardından nasipse, yine hafta sonuna döneceğiz. Stantlarımızı ziyaret edenler takıdan tutun; arkadaşlarımızın evlerinde yaptığı örgü çanta, ahşap, cam ve örgü bebekleri bulabilirler. Hediyelik eşya arayanlar, burada çeşitli el emeği çalışmaları alabilirler. Tüm halkımızı ve ziyaretçilerimizi stantlarımıza bekliyoruz” dedi. (FATİH DERELİ)


 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN