21. Yüzyılda Rezilliğin Fotoğrafı!

21. Yüzyıl'da doğalgaza kavuşan Muğla'da, vatandaşların çilesi maalesef bitmek bilmiyor. Muğla'nın merkez ilçesi olan Menteşe'de bir süredir devam eden ve bitmek bilmeyen doğalgaz çalışmalarından dolayı ara sokaklarda güneşli günlerde toz birikintileri, yağışla birlikte ise çamur deryaları oluşuyor.

PAYLAŞ

21. Yüzyıl’da doğalgaza kavuşan Muğla’da, vatandaşların çilesi maalesef bitmek bilmiyor. Muğla’nın merkez ilçesi olan Menteşe’de bir süredir devam eden ve bitmek bilmeyen doğalgaz çalışmalarından dolayı ara sokaklarda güneşli günlerde toz birikintileri, yağışla birlikte ise çamur deryaları oluşuyor. Menteşe’nin Hamamönü bölgesi civarında yaşayan vatandaşlar evlerinden çıktıkları andan itibaren kendilerini ya tozda ya da çamurum ortasında buluyorlar.
Muğla’nın merkezinde vatandaşların yollarda biriken toz ve çamurla imtihanı devam ediyor. Güneşli havada tozun, yağmur yağdığında ise çamurun içinde kalan vatandaşlar bu soruna artık bir çözüm istiyor.


KAZILAN YERLERİN ÜSTÜ TOPRAKLA KAPATILIYOR!
Tarihi dar sokaklarıyla ünlü olan, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Eski Muğla diye hitap edilen Sekibaşı- Hamamönü bölgesinde bir süredir doğalgaz çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmalardan ötürü sokaklarda yapılan kazı çalışmaları sonrasında kazılan yerler asfalt ya da parke taşı döşemeden sadece toprakla kapatılıyor. Bu durum ise yazın toza kışın ise çamur birikintilerine yol açıyor.
Bölgede yaşayan gerek vatandaşlar gerekse esnaflar ve iş yerlerine doğalgazın geldiğine neredeyse sevinemeyecek duruma geldi.
 

Ferdi Yavuz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN