21 sektör temsilcisi 'Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi' sertifikası aldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'nın (FTSO) Güney Ege Kalkınma Ajansı'ndan (GEKA) aldığı hibe destekle gerçekleştirdiği 'Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi' tamamlandı. 5 günlük eğitimde dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi konularında uygulamalı dersler alan 21 sektör temsilcisi sertifika almaya hak kazandı.

PAYLAŞ
21 sektör temsilcisi 'Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi' sertifikası aldı
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) aldığı hibe destekle gerçekleştirdiği ‘Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi’ tamamlandı. 5 günlük eğitimde dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi konularında uygulamalı dersler alan 21 sektör temsilcisi sertifika almaya hak kazandı.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

GEKA ‘2020 Yılı Teknik Destek Programı’ kapsamında gerçekleştirilen eğitim, 21-25 Haziran tarihleri arasında FTSO Likya Salonu’nda düzenlendi. Dijital Pazarlama Uzmanı Gökhan Güzel tarafından verilen 5 günlük eğitimin ilk bölümünde internet ortamında ürün pazarlama konusu ele alındı. Katılımcılara ‘Dijital pazarlama metodolojisi’ başlığı altında, mevcut durum analizi, hedef belirleme, stratejik planlama, taktik ve denetim konularında teorik bilgiler verildi.

Uygulamalı eğitimle sosyal medya yönetimi

Eğitimin ikinci bölümünde ise ‘Sosyal medya yönetimi’ konusunda uygulamalı eğitimlere geçildi. Sektör temsilcileri FTSO tarafından temin edilen ya da yanlarında getirdikleri kişisel bilgisayarlarla katıldıkları derslerde, Facebook, Instagram, Twitter ve Linkedln başta olmak üzere sosyal ağlarda etkili paylaşım yapma, reklam verme, reklam analizi ve yönetimi konularında eğitime tabi tutuldu. Sosyal medyada daha geniş kitlelere ulaşmanın püf noktalarının anlatıldığı eğitimde, sektör temsilcilerinin tüm sorularına yanıt verildi. 

21 sektör temsilcisinin sertifika almaya hak kazandığı eğitimin oldukça başarılı ve verimli geçtiğini belirten Dijital Pazarlama Uzmanı Gökhan Güzel, “Pandemiyle birlikte sosyal medya kullanım sürelerinde büyük artış yaşandı. Zaten dünya da var olan trende büyük katkısı olan bu süreçle birlikte, reklam ve tanıtım faaliyetleri de tüm dünyada sosyal medyaya kayıyor. Yaptığımız eğitimde hem bu reklam tanıtım faaliyetlerini gerçekleştirme, hem de sonuçları analiz ederek, ne kadar faydalı olduğunu tespit etme konusunda uygulamalı çalışmalar yaptık. Oldukça verimli bir eğitim geride kaldı. Sektör temsilcilerimizden gelen tüm soruları cevaplamaya çalıştık. İlgilerinden dolayı tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.  

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN