2021 E-Twinning Okulu ödülleri belli oldu

E-Twinning Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. 2021 E-Twinning Okulu yarışmasında Fethiye'den 6 okul ödüle kayık görülürken, geçen yıl ödül alan Fethiye Ortaokulu ile birlikte 7 okulun Uluslararası Okul Ödülü aldığı bildirildi.  

PAYLAŞ
2021 E-Twinning Okulu ödülleri belli oldu
E-Twinning Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. 2021 E-Twinning Okulu yarışmasında Fethiye’den 6 okul ödüle kayık görülürken, geçen yıl ödül alan Fethiye Ortaokulu ile birlikte 7 okulun Uluslararası Okul Ödülü aldığı bildirildi.  
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

E-Twinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır. 2005 yılında Avrupa Komisyonunun öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan E-Twinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programı olan Erasmus Plus’a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

2021 E-Twinning Okulu ödülleri belli oldu. Buna göre Şehit Sümer Deniz İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sema Şimşek, Yunus Nadi İlkokulu’ndan Ayşe Ozan Kara, Çatalarık Ortaokulu’ndan Aycan Uysal, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Selda Gök, Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi’nden Murat Şahin ile Kaymakam Mustafa Karslıoğlu İlkokulu’ndan Hatice Öncel ödüle layık görüldüler. Geçen yıl ödül alan Fethiye Ortaokulu dahil ilçemizde 7 okul Uluslararası Okul Ödülü almış bulunmaktadır. 

Öte yandan Muğla’da, E-Twinning Okulu başvurularında yüzde 100 başarı sağlandı. İl genelde 53 okulun tamamının E-Twinning Okulu olmaya hak kazandığı öğrenildi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN