2019'un son pazarı ilgi gördü

Her ayın son Pazar günü Fethiye Çalış Plajı'nda kurulan 2. El Pazarı'nda 2019 yılının son alışverişleri yapıldı.Fethiye Belediyesi, FETAV ve Çalış-Der tarafından organize edilen pazar ilgi görmeye devam ediyor.

PAYLAŞ

Yörede yaşayan İngilizlerin de yoğun ilgi gösterdiği pazarda açılan stantlardan elde edilen gelir eğitime destek amacıyla kullanılıyor. Adeta sosyete pazarını aratmayan 2. El Pazarı’nda her türlü eşyayı bulmak mümkün. Kurulan pazarın bir amacı da Çalış civarında yaşayan Türk ve yabancı halkı bir araya getirerek hep birlikte güzel bir çevre oluşturmak. 

Gün boyu açık kalan pazar yörede yaşayan yabancılar ile turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Fethiye’de her ayın son haftası Pazar gününde Çalış Plajı’nda kurulan ikinci el eşya pazarında daha çok kullanılmış giysiler, olta takımları, plaj kıyafetleri, ayakkabılar, eski oyuncaklar, eski kilimler ve süs eşyaları ile mutfak gereçleri, elektronik aletler ve kitaplar satılıyor. Pazarda stant açanların bazıları ilçedeki ihtiyaç sahibi çocuklar için kimisi de hayvanlara yardım derneği yararına satış yapıyor. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN