2 TON CİVARINDA ÇÖP TOPLANDI

Fethiye Belediyesi ile Ölüdeniz Rotary işbirliğinde, Kayaköy Mahallesi'nde bulunan Darboğaz Mevkii'nde çevre temizliği yapıldı. Belediye ekipleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle sakinleri ve vatandaşların yer aldığı etkinlikte 2 ton civarında çöp toplandığı bildirildi.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Fethiye Belediye Meclis Üyesi Mehmet Uysal, Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, Kayaköy Mahalle Muhtarı Metin Ekiz, Ölüdeniz Rotary Dönem Başkanı Bilgin Engin ve üyeler, diğer sivil toplum kuruluşları temsilcileri, belediye personeli ile gönüllü vatandaşların katıldığı organizasyonda; çevre temizliğine vurgu yapıldı. Öte yandan Bursa Muradiye Rotary Kulübü üyeleri de bu anlamlı organizasyona katkı sağladılar. Yaklaşık 2 saat süren organizasyon sonrasında toplanan çöp poşetleri, tekneler ile önce Gemiler Koyu’na taşındı. Daha sonra poşetler ekipler tarafından araçlara yüklendi. 

ÇEVREYE DUYARLI DEĞİLİZ
Ölüdeniz Rotary Dönem Başkanı Bilgin Engin yaptığı açıklamada, “2440 UR Rotary Bölgesi olarak bu sene çevre ve kıyı temizliğine çok önem veriyoruz. Bu kapsamda bizde çevremizde kirli olan alanları temizlemeye karar verdik. Fethiye Belediyesi desteği ile müthiş bir temizlik operasyonu yaptık. Burası doğası ve denizi ile muhteşem bir yer. Ancak bu kadar kirli olmasını beklemiyorduk. Çevreye ne kadar duyarsız olduğumuzu bir kez daha görmüş olduk. Biz her şeye rağmen temizlemeye devam edeceğiz. İnşallah insanlar da kirletmekten vazgeçerler” dedi. 

ÇEVREYE ÇÖP ATMAYALIM
Kayaköy Mahalle Muhtarı Metin Ekiz açıklamasında, “Yaklaşık 5 gün önce Fethiye Belediye Başkanımız ve birim amirlerimiz ile bir görüşmemiz oldu. Bunun dahilinde bir program yaptık. Belediye ekiplerimiz ve Ölüdeniz Rotary gönüllüleri ile çevreye atılan çöpleri topladık. Topladığımız çöpleri önce tekne ile Gemiler Koyu’na götüreceğiz, oradan da ekipler araçlar ile taşıyacaklar. Buraya gelenlerden ricamız, çöplerini çevreye atmasınlar” şeklinde ifadeler kullandı. 

2 TEKNE DOLUSU ÇÖP ÇIKTI
Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, “Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri rutin olarak çevre temizlik faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Ölüdeniz Rotary, diğer sivil toplum kuruluşları, muhtarımız ve halkın katılımı ile Darboğaz Mevkii’nde temizlik çalışması yaptık. 2 tekne dolusu çöp çıktı. Lütfen insanlar anıları ile birlikte çöplerini de götürsünler. Çünkü belediye ve kamu kurumlarının her ormanlık alana yetişmesi mümkün değil. Halkımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” diye konuştu. 

   
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN