2. etap sahil bandı esnafından basın açıklaması

2 Eylül itibariyle Fethiye Belediyesi'ne devri gerçekleştirilen 2. etap sahil bandı esnafları, çalışanları ve Fethiye Balıkçılar kooperatifi 2. etap sahil bandı Özgecan anıtında bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını tüm sahil bandı esnafı adına Boğaziçi Restourant sahibi Aydın Ertemli gerçekleştirdi. 2. etap sahil bandının Fethiyelilerin olduğunu belirten Boğaziçi Restourant sahibi Aydın Ertemli, 'Son sözümüz Fethiye sahil bandı Fethiye'nindir, Fethiyelilerindir, kendini Fethiyeli hissedenlerindir' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

SİZİN GÜCÜNÜZ FETHİYE’NİN GÜCÜ
Sahil bandı ile ilgili açıklamada bulunan Boğaziçi Restourant sahibi Aydın Ertemli, “Sevgili Fethiyeliler uzun zamandır kamuoyunu meşgul eden bir bilgi kirliliği vardı. Sahil bandı ile ilgili sorunları biz bugün sizlere anlatmak için buradayız. Sahil bandı işletmecileri ve çalışan emekçi kardeşlerim hoş geldiniz. Televizyon ve gazeteci arkadaşlar, Fethiye Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Ramazan Pehlivan, Denizciler Odası Başkanı Şaban Arıkan, Esnaf Odası Başkanı Mehmet soydemir, Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı İsmail Başoğlu, Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı ve FETOB Başkanı Bülent Uysal bizimle olduğunuz için sizlere ayrıca teşekkür ederiz, sizin gücünüz Fethiye’nin gücü” ifadelerini kullandı.

1 METRE KARE TOPRAĞIMIZI RANTÇILARA TESLİM ETMEYECEĞİZ
Fethiye’nin 1 metre kare toprağını rantçılara teslim etmeyeceklerine vurgu yapan İşletme sahibi Ertemli, “Sahil bandı esnafları, emekçileri ve balıkçıları olarak toplandık. Fethiye belediyesinin, Fethiye’mizin süresiz tasarruf hakkına sahip olduğu Fethiye’nin malı olan 2. etap sahil bandı 2011 yılında Buba İnvest Marinaya Ltd Şti şirketine 10 yıllığına kiraya verilmiş. Ve söz konusu firmadan bizlerde alt kiracısı olarak sahil bandında bulunan 16 işletmeyi işleten, işletmelere yatırım yapılan, çalışarak emek veren sahil bandını, Fethiye’nin parlayan yüzü, marka değeri haline getiren işletmeler ve emekçileriyiz. Söz konusu alanda işletme olarak 1000’e yakın personel çalıştırarak bu zorlu kovid-19 süreci içerisinde istihdam sağlayan emek veren, cefa çeken insanlarız. Sahil bandında kiracı firma olan Buba İnvest Marina Ltd Şti 10 yıllık kiracılık süresi 16.03.2021 tarihinde dolmuştur. Ancak söz konusu firma haksız ve hukuksuz olarak söz konusu sahil bandını gerçek sahibi olan Fethiye’ye, Fethiye Belediyesine iade etmek yerine; Türlü dolambaçlı hileli, desiseli yollara başvurarak, sinsi emellerine hukuku da aracı kılarak türlü bizans oyunları ile Fethiye’nin malını Fethiye Belediyesine iade etmemek için tüm gayreti göstermiş, ancak bu uğurda başarılı olamamıştır. Söz konusu firma Buba İnvest Marina Ltd Şti hakkı olmadığı halde, Fethiye sahil bandının tapusunu mülk edinmek istemektedir. Biz sahil bandı esnafları, Fethiye balıkçılar kooperatifi olarak Fethiye’nin yanındayız ve 1 metre kare toprağımızı rantçılara teslim etmeyeceğiz. Buna izin vermeyeceğiz, bu uğurda canımızı bile ortaya koyacağız” dedi.

BU UĞURDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ
Sahil bandının Fethiye’ye geri kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Boğaziçi Restourant sahibi Aydın Ertemli, “Yine kurdele ile açılış yapılan ve Fethiye’nin emekçisi balıkçı kardeşlerimize teslim edilen barınağın daha sonra dolambaçlı yollar ile marinaya çevrilip balıkçılarımızın buradan atılmaya çalışılmasını geçmişte ibretle izlemiştik ve üzülerek şahit olmuş idik. Bugün burası tekrar gerçek sahiplerine balıkçılarımıza Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca tarafından teslim edilmiştir. Bu uğurda emeği geçen herkese teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

FETHİYE SAHİL BANDI FETHİYE’NİNDİR
Sahil bandının Fethiye’nin olduğunun altını çizen Ertemli, “Son olarak Fethiye sahil bandı 6 aylık hukuk mücadelesini sonunda 02.09.2021 tarihinde Fethiye belediyesine teslim edilmiştir. Fethiye belediyesi tarafından söz konusu alandaki işletmeler, emekçiler, Fethiyeliler, mağdur edilmeyerek alanın tasarruf hakkı Fethiye belediyesince işletmecilere, yani bizlere emekçilere, balıkçılar kooperatifine teslim edilmiştir. Bu uğurda emeği geçen Fethiye belediyesi başkanı Alim Karaca’ya, taşın altına elini sokmaktan kaçınmayan tüm büyüklerimize bu zorlu süreçte ve mücadelede yanımızda duran Fethiye Baro temsilcimiz Av. Fatih Taşer’e ve tüm Fethiye halkına teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.  Son sözümüz Fethiye sahil bandı Fethiye’nindir, Fethiyelilerindir, kendini Fethiyeli hissedenlerindir” ifadelerini kullandı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN